Zamknij

Testy F1 w Barcelonie: Dwa dni dla Roberta Kubicy, dwa dla Russella

Krzysztof Sobczak
25.02.2019 09:43
Robert Kubica zakończył testy w Barcelonie
fot. Williams/Twitter

W drugim tygodniu testów Formuły 1 w Barcelonie Williams zabiera się do poważnej pracy. Robert Kubica i George Russell otrzymają po dwa dni, aby sprawdzić możliwości bolidu FW42.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Williams przystąpił do testów z dwuipółdniowym poślizgiem ze względu na opóźnienie w składaniu samochodu. Podczas gdy pozostałe ekipy zrealizowały pełny program, ekipa z Grove przejechała łącznie zaledwie 88 okrążeń i mogła jedynie sprawdzić sprawność poszczególnych systemów. Kubica tylko raz wyjechał na tor - w czwartkowy poranek pracował przede wszystkim nad aerodynamiką. Po nim za kierownicą zasiadł George Russell.

W drugim tygodniu takich podziałów już nie będzie. Według założeń George Russell będzie testował bolid we wtorek i w czwartek, a Robert Kubica w środę i w piątek.

Paddy Lowe odejdzie?

W czwartek może wyjaśnić się również przyszłość dyrektora technicznego oraz jednego z udziałowców Williamsa Paddy'ego Lowe'a, bo właśnie na ten dzień zapowiedziano  spotkanie z dziennikarzami. Wcześniej media sugerowały, że Lowe oddał się do dyspozycji kierownictwa.

RadioZET.pl/KS