TVP pokaże Formułę 1. Jednak jest pewna przeszkoda

Maciej Walasek
16.03.2019 15:04
Formuła 1 w TVP
fot. PAP/EPA

Telewizja Polska będzie transmitować wyścigi Formuły 1. Wiadomość na Twitterze przekazał Jacek Kurski. Niemniej jednak TVP nie pokaże widzom całych wyścigów F1.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Zagłosuj

Czy będziesz oglądać Formułę 1 w TVP?

Liczba głosów:

Formułę 1 rozpoczyna w ten weekend Grand Prix Australii. Miesiąc przed inauguracją sezonu 2019 F1 trwały spekulacje czy zmagania najlepszych kierowców świata będą pokazywane w Telewizji Polskiej. W lutym portal wirtualnemedia.pl podał, że prawa do transmisji ma nabyć TVP. Później temat przycichł, rozpoczęły się pierwsze treningi i wydawało się, że Formuły 1 zabraknie w Telewizji Polskiej. W sobotę Jacek Kurski zaskoczył kibiców i poinformował za pośrednictwem Twittera, że F1 jednak pojawi się w publicznej telewizji.

Zobacz także

Formuła 1 w TVP: Gdzie oglądać? Na jakim kanale?

Prezes TVP pochwalił się, że poza studiem przed konkretną rundą, stacja pokaże najważniejsze momenty rywalizacji. Jak czytamy dalej na stronie sport.tvp.pl, TVP będzie pokazywać wyścigi od…45. minuty, ponieważ tylko w taki sposób Telewizja Polska mogła nabyć prawa do pokazywania zmagań w Formule 1. Widzowie będą mogli śledzić zmagania Roberta Kubicy w TVP Sport, na sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej. Studio przed GP Australii ma prowadzić Maciej Kurzajewski, którego gośćmi będą Jakub Przygoński i Michał Owczarek. Wyścig skomentują Maciej Iwański i Sławomir Kwiatkowski.

Formuła 1 2019. Terminarz wyścigów: Kiedy startuje Robert Kubica? 

Formuła 1: Transmisja w TV

Poza TVP, F1 będzie można wciąż oglądać na antenach Eleven Sports.

RadioZET.pl/sport.tvp.pl, Twitter/MW