Zamknij

Legenda F1 wraca do Williamsa. Kubica będzie współpracował z Sir Patrickiem Headem

Maciej Walasek
30.03.2019 10:34
Patrick Head
fot. Twitter

Sir Patrick Head powraca do Williamsa po siedmioletniej przerwie. Legendarny współzałożyciel zespołu będzie pełnił rolę konsultanta ekipy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Williams przechodzi jeden z najgorszych sezonów w swojej historii. Mistrzowska ekipa ma ogromne problemy techniczne, przez co Robert Kubica i George Russell nie mogą nawiązać walki z żadnym z rywali. Ponadto ekipa z Grove boryka się z brakiem części zamiennych. W kolejnym weekendzie wyścigowym w Bahrajnie również nie ma co liczyć na dobry wynik. W piątkowych sesjach treningowych zawodnicy brytyjskiego teamu zajęli dwa ostatnie miejsca.

Zagłosuj

Czy Sir Patrick Head pomoże Williamsowi rozwiązać problemy?

Liczba głosów:

W związku z tym Williams postanowił poprosić o pomoc człowieka legendę, który ma mocny udział w największych sukcesach zespołu w latach 80. i 90. XX wieku – Sir Patricka Heada, współzałożyciela ekipy, który w przeszłości był dyrektorem inżynierii i dyrektorem technicznym.

Zobacz także

- Możemy potwierdzić, że Sir Patrick Head obecnie wspiera nasz zespół inżynierów jako krótkoterminowy konsultant – cytuje komunikat Williamsa portal Formula1.com.

Sir Patrick Head wraca do Williamsa: Komentarz Roberta Kubicy

Należy pamiętać, że Sir Patrick Head ma już 73 lata, a jego przerwa w Formule 1 jest dość spora. Niemniej jednak sama postać, jak i doświadczenie, które wniesie do zespołu mogą mieć wpływ na członków brytyjskiej stajni.

- Z Pewnością Patrick ma potężne doświadczenie. Wszyscy tu, w Williamsie bardzo go szanują. W przeszłości wykonał dla tego teamu potężną pracę. Jest bardzo szanowany i dobrze, że będzie w stanie - choć nie wiem, dokładnie jak - nam pomóc. Zobaczymy, jak to wyjdzie – zaznaczył Robert Kubica w rozmowie z Cezarym Gutowskim.

RadioZET.pl/Formula1.com, Facebook/MW