Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Legenda F1 wraca do Williamsa. Kubica będzie współpracował z Sir Patrickiem Headem

30.03.2019 10:34
sport

Sir Patrick Head powraca do Williamsa po siedmioletniej przerwie. Legendarny współzałożyciel zespołu będzie pełnił rolę konsultanta ekipy.

Patrick Head fot. Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Williams przechodzi jeden z najgorszych sezonów w swojej historii. Mistrzowska ekipa ma ogromne problemy techniczne, przez co Robert Kubica i George Russell nie mogą nawiązać walki z żadnym z rywali. Ponadto ekipa z Grove boryka się z brakiem części zamiennych. W kolejnym weekendzie wyścigowym w Bahrajnie również nie ma co liczyć na dobry wynik. W piątkowych sesjach treningowych zawodnicy brytyjskiego teamu zajęli dwa ostatnie miejsca.

Zagłosuj

Czy Sir Patrick Head pomoże Williamsowi rozwiązać problemy?

W związku z tym Williams postanowił poprosić o pomoc człowieka legendę, który ma mocny udział w największych sukcesach zespołu w latach 80. i 90. XX wieku – Sir Patricka Heada, współzałożyciela ekipy, który w przeszłości był dyrektorem inżynierii i dyrektorem technicznym.

- Możemy potwierdzić, że Sir Patrick Head obecnie wspiera nasz zespół inżynierów jako krótkoterminowy konsultant – cytuje komunikat Williamsa portal Formula1.com.

Sir Patrick Head wraca do Williamsa: Komentarz Roberta Kubicy

Należy pamiętać, że Sir Patrick Head ma już 73 lata, a jego przerwa w Formule 1 jest dość spora. Niemniej jednak sama postać, jak i doświadczenie, które wniesie do zespołu mogą mieć wpływ na członków brytyjskiej stajni.

- Z Pewnością Patrick ma potężne doświadczenie. Wszyscy tu, w Williamsie bardzo go szanują. W przeszłości wykonał dla tego teamu potężną pracę. Jest bardzo szanowany i dobrze, że będzie w stanie - choć nie wiem, dokładnie jak - nam pomóc. Zobaczymy, jak to wyjdzie – zaznaczył Robert Kubica w rozmowie z Cezarym Gutowskim.

RadioZET.pl/Formula1.com, Facebook/MW

Oceń