Sergio Perez przedłużył kontrakt z Racing Point

30.08.2019 18:46
Sergio Perez zostaje w Racing Point
fot. PAP/EPA

Sergio Perez zostaje na dłużej w Racing Point. Zespół potwierdził przedłużenie kontraktu z Meksykaninem o kolejne trzy sezony.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sergio Perez to kolejny element transferowej układanki. Po przedłużeniu umowy Mercedesa z Valtteri Bottasem i ogłoszeniu Estebana Ocona w Renault, kolejny zawodnik jest pewny posady w F1. Mimo że wydawało się, że 29-latek pozostanie w ekipie z Silverstone, brakowało oficjalnego potwierdzenia, które pojawiło się po zakończeniu drugiego treningu GP Belgii. Ostatecznie Perez podpisał trzyletnią umowę.

- Jestem bardzo podekscytowany, że będę mógł kontynuować współpracę z zespołem przez trzy następne sezony. Współpracuję z tą grupą ludzi już długi czas i traktuję ich prawie jak swoją drugą rodzinę – powiedział Meksykanin.

- Wspólnie świętowaliśmy duże sukcesy i wszyscy podzielamy taką samą pasję do wyścigów. Jestem pod wrażeniem kierunku, jaki obrał zespół w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy i to daje mi pewność na przyszłość. Wierzę, że najlepsze dopiero przed nami i nie mogę doczekać się już radości, jaką dadzą mi miejsca na podium w kolejnych latach – kontynuował.

Zespołowym kolegą Sergio Pereza pozostanie Lance Stroll, którego ojciec Lawrence jest właścicielem teamu.

RadioZET.pl/MW