Zamknij

Sergio Perez zakażony. Pierwszy przypadek koronawirusa wśród kierowców F1

30.07.2020 21:50
Sergio Perez zakażony koronawirusem
fot. PAP/EPA

Sergio Perez, meksykański kierowca Racing Point, miał pozytywny wynik badania na koronawirusa, w związku z czym nie wystartuje w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii, czwartej rundzie mistrzostw świata Formuły 1.

30-letni Meksykanin w izolacji przebywał już w czwartek, ponieważ jego poprzednie testy na COVID-19 dały niejednoznaczny wynik. Przeprowadzone później badanie rozwiało już wszelkie wątpliwości.

Z komunikatu opublikowanego na oficjalnej stronie internetowej Formuły 1 wynika, że Perez pozostanie w izolacji, a skierowane na nią zostaną także wszystkie osoby, z którymi Meksykanin miał bliski kontakt.

Sergio Perez ma koronawirusa

"Procedury uchwalone przez FIA (Międzynarodową Federację Samochodową - PAP) umożliwiły szybką reakcję na ten incydent, który nie będzie miał większego wpływu na zawody w ten weekend" - napisano.

Racing Point prawdopodobnie i tak wystawi dwóch kierowców, ale na razie nie ogłoszono, kto zastąpi Pereza. Wśród kandydatów są Stoffel Vandoorne lub Esteban Gutierrez  W piątek na Silverstone odbędą się pierwsze treningi, a start wyścigu zaplanowany jest na niedzielę na godzinę 15.10.

To pierwszy kierowca zakażony koronawirusem w tym sezonie, rozpoczętym 5 lipca w Austrii. Wyścigi odbywają się przy pustych trybunach i z przy zaostrzonych przepisach sanitarnych.

Po trzech rundach (dwóch w Austrii i jednej na Węgrzech) Perez ma 22 punkty i zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji kierowców. Liderem jest broniący tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes) z 63 punktami.

RadioZET.pl/PAP