Zamknij

Sergio Perez w izolacji. Niejednoznaczny wynik badań na koronawirusa

30.07.2020 18:44
Sergio Perez w izolacji
fot. HOCH ZWEI/HochZwei/East News

Sergio Perez, meksykański kierowca Racing Point, musiał poddać się izolacji ze względu na niejednoznaczne wyniki badań na koronawirusa - poinformowała Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA). W niedzielę w Silverstone ma się odbyć czwarta runda mistrzostw świata Formuły 1.

Zawodnik teamu Racing Point oczekuje w odosobnieniu na wyniki kolejnego testu poza terenem toru, na którym 2 sierpnia kierowcy powalczą o Grand Prix Wielkiej Brytanii.

"Niezależnie od wyniku drugiego badania Pereza wyścig odbędzie się zgodnie z planem" - poinformowali organizatorzy. Gdyby okazał się on pozytywny, Meksykanina za kierownicą bolidu Racing Point zastąpi Stoffel Vandoorne lub Esteban Gutierrez.

Sergio Perez ma koronawirusa?

Poprzedni wyścig odbył się 19 lipca na Węgrzech. Rzecznik zarządców toru Silverstone zapewnił, że w przerwie między tymi imprezami Perez nie udał się do Meksyku.

Gdyby wynik badania ostatecznie okazał się pozytywny, byłby to pierwszy taki przypadek w środowisku Formuły 1 w obecnym sezonie, rozpoczętym 5 lipca w Austrii. Wyścigi odbywają się przy pustych trybunach i z przy zaostrzonych przepisach sanitarnych.

Po trzech rundach (dwóch w Austrii i jednej na Węgrzech) Perez ma 22 punkty i zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji kierowców. Liderem jest broniący tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes) z 63 punktami.

GP Wielkiej Brytanii - terminarz

W piątek na Silverstone o 12 i 16 (czasu polskiego) rozpoczną się dwie pierwsze sesje treningowe, trzecia - w sobotę o 12. Trzy godziny później ruszy rywalizacja o pole position, natomiast start niedzielnego wyścigu zaplanowano na godzinę 15:10.

RadioZET.pl/PAP