Zamknij

Sensacja w Formule 1. Hitowy transfer gwiazdy stał się faktem

01.08.2022 18:18

Od przyszłego sezonu Fernando Alonso będzie reprezentował barwy teamu Aston Martin - poinformował w poniedziałek brytyjski konstruktor. 41-letni Hiszpan związał się z nowym zespołem "wieloletnim" kontraktem.

Fernando Alonso
fot. GEOFF ROBINS/AFP/East News

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Fernando Alonso od następnego sezonu będzie bronił barw teamu Aston Martin - poinformował zespół zajmujący dziewiąte, przedostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów po 13 z 22 wyścigów w tym roku.

W oficjalnym komunikacie oznajmiono, że Hiszpan, który w piątek skończył 41 lat, związał się z teamem "wieloletnim" kontraktem.

Fernando Alonso przechodzi do Astona Martina

- Wciąż odczuwam "głód" i ambicję, żeby bić się o miejsca w czołówce. Chcę być częścią organizacji, która poświęca się nauce i rozwojowi, i odnieść sukces - powiedział Alonso, cytowany na oficjalnej stronie internetowej teamu.

Mistrz świata z 2005 i 2006 roku zastąpi w tym zespole Niemca Sebastiana Vettela, który zapowiedział, że po tym sezonie zakończy karierę.

W tym roku Alonso występuje w barwach teamu Alpine, który w klasyfikacji konstruktorów jest czwarty. Hiszpan zgromadził 41 punktów, co daje mu 10. pozycję w klasyfikacji kierowców.

loader

RadioZET.pl/PAP