Zamknij

Tajne negocjacje mistrza świata. Sekretne rozmowy z jednym z zespołów

19.07.2020 10:12
Sebastian Vettel prowadzi tajne negocjacje
fot. PAP/EPA

Sebastian Vettel prowadzi rozmowy z Racing Point w sprawie kontraktu na sezon 2021 - podają sportowe media. Zdaniem niektórych z nich warunki umowy są już ustalone. Niemniej jednak obie strony umówiły się, że na razie nie będą ujawniać szczegółów.

Sebastian Vettel, który po sezonie 2020 odejdzie z zespołu Ferrari, aktualnie nie zaprzecza, ani nie potwierdza, że Racing Point jest w sferze jego zainteresowań. Twierdzi, że ma czas na podjęcie ostatecznej decyzji, nie musi się spieszyć. Pod uwagę bierze różne opcje, jednak kategorycznie wyklucza jedną z nich, która przewiduje, że w 2021 roku weźmie urlop i nie będzie kierowcą F1.

- O tym, jak się potoczą moje losy, jeszcze dzisiaj nie wiem. Nie chcę spekulować, wszystkie "newsy" jakie o sobie czytam, to wyłącznie wymysły dziennikarzy i innych osób "dobrze poinformowanych". Gdy będę wiedział na 100 procent co będę robił w nowym sezonie, wszystko powiem - powiedział Vettel po kwalifikacjach na Hungaroringu.

Sebastian Vettel opuszcza Ferrari

Jeszcze niedawno plotki głosiły, że Niemiec ma związać się z Mercedesem, gdzie zastąpi Valtteriego Bottasa. Inny news przewidywał powrót do ekipy Red Bulla, z którą wywalczył wszystkie tytuły mistrzowskie. Dzisiaj już wiadomo, że te dwie opcje nie są aktualne, choć "ślad" Mercedesa pozostał, gdyż szef niemieckiego teamu Toto Wolff przyznał, że bardzo ceni Vettela jako sportowca i - gdy zajdzie taka potrzeba - pomoże mu w znalezieniu nowego pracodawcy.

A Wolff jest od wielu lat w bardzo dobrych stosunkach towarzyskich i biznesowych z kanadyjskim miliarderem Lawrencem Strollem, właścicielem zespołu Racing Point. W nowym sezonie zespół będzie występował pod marką Aston Martin. A za tym w teamie pojawią się duże, albo nawet bardzo duże pieniądze. Takie, które wystarczą na zatrudnienie drogiego Vettela.

To oznacza, że z posadą kierowcy może pożegnać się aktualny zawodnik Racing Point, Sergio Perez. Meksykanin, za którym stoi potężna grupa sponsorów z pewnością będzie chciał pozostać w Formule 1. Jak zdradził sam zainteresowany, otrzymał już propozycję od "jednego z konkurencyjnych teamów".

RadioZET.pl/PAP