Zamknij

Siedem lat od wypadku Schumachera. ''Modlę się, by jego stan się poprawił''

25.05.2020 08:42
Michael Schumacher
fot. Mandoga Media/face to face Face to Face/REPORTER/EAST NEWS

Felipe Massa odwiedził Michaela Schumachera w jego domu. Przyjaciel legendarnego kierowcy F1 opowiedział o spotkaniu w rozmowie z "Fox Sports". - Każdego dnia marzę o tym i modlę się, by jego stan się poprawił - powiedział Brazylijczyk. Stan zdrowia Schumachera, który pod koniec 2013 roku miał groźny wypadek na stoku narciarskim, od wielu lat objęty jest tajemnicą.

- Wiem, w jakim stanie jest Schumacher. Zawsze mieliśmy bardzo bliski kontakt. Nieco mniejszy z jego żoną, Corinną, bo rzadko przychodziła na wyścigi. Jego sytuacja jest skomplikowana. Szanuję jednak jego prywatność. Rodzina nie chce przekazywać informacji na temat jego zdrowia. Dlaczego ja miałbym to robić? Każdego dnia marzę o tym i modlę się, by jego stan się poprawił - powiedział Massa.

Michael Schumchaer - informacje na temat stanu zdrowia

Wypowiedział się także na temat jego syna, Micka, który idzie w ślady taty i chce rywalizować w Formule 1. - Też jestem ojcem i wiem, jak ważna jest więź między ojcem i synem. Byłoby pięknie, gdyby Michael zobaczył kiedyś, jak jego syn rywalizuje na torze F1 - przyznał Massa, cytowany przez "La Gazzetta dello Sport".

Rozlicz PIT i pomóż podopiecznym Fundacji Radia Zet!

Wypadek Michaela Schumachera z grudnia 2013 roku

Michael Schumacher w grudniu 2013 roku miał bardzo poważny wypadek na stoku narciarskim. Zjeżdżając na nartach przewrócił się i uderzył głową o kamień. Mimo że miał założony kask, doznał bardzo poważnych obrażeń. Przeszedł skomplikowaną operację i na kilka miesięcy został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Po tym czasie został przewieziony do domu, gdzie do dziś kontynuuje proces rehabilitacji. Rodzina trzyma informacje na temat jego stanu zdrowia w tajemnicy i nie rozmawia z mediami.

Schumacher to legenda Formuły 1. W swoim dorobku ma rekordowe siedem tytułów mistrza świata. Jest uważany za jednego z najlepszych kierowców F1 w historii. Należy do niego większość rekordów serii.

RadioZET.pl/La Gazzetta dello Sport/AN

Posłuchaj podcastu