Zamknij

Rysunek polskiego chłopca na bolidach Alfa Romeo Racing Orlen

10.12.2021 14:32
Alfa Romeo Racing Orlen
fot. FLORENT GOODEN via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Alfa Romeo Racing Orlen poinformował, że w czasie Grand Prix Abu Zabi na bolidach Kimiego Raikkonena i Antonio Giovinazziego znajdzie się rysunek 7-letniego Natana Gajka z Sosnowca. Chłopiec od trzech lat zmaga się z nowotworem i jest olbrzymim fanem Formuły 1.

PKN Orlen w piątek przekazał, że na bolidach Alfa Romeo Racing Orlen znajdzie się rysunek Natana z Sosnowca, który walczy z nowotworem. Zespół F1 chce w ten sposób wesprzeć 7-latka, znanego jako "Pan Torpeda" i wyrazić podziw dla jego woli walki.

"Bolidy Alfa Romeo Racing Orlen z rysunkiem Pana Torpedy staną do rywalizacji w niedzielę, 12 grudnia" - zapowiedział koncern.

Jak wspomniał koncern Natan zmaga się z neuroblastomą, czyli jednym z najrzadszych nowotworów, który dotyka dzieci. - Przez ostatnie trzy lata Natanek przeszedł wiele cykli chemioterapii, a wiosną tego roku również operację usunięcia guza mózgu. Historia Pana Torpedy poruszyła świat sportu, który mocno solidaryzuje się z chłopcem - podkreślił koncern.

Rysunek 7-letniego Natana na bolidach Alfa Romeo Racing Orlen

Daniel Obajtek zaznaczył, że zaangażowanie koncernu w Formułę 1, i w ogóle w sponsoring sportowy, ma charakter nie tylko biznesowy. "Równie ważny jest dla nas wymiar społeczny. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pasji i woli walki Natana. Wierzymy, że jego rysunek na bolidzie Alfa Romeo Racing Orlen podczas Grand Prix Abu Zabi sprawi mu radość i wzmocni w walce z ciężką chorobą" – powiedział Obajtek, cytowany w informacji koncernu.

Bolidy Alfa Romeo Racing Orlen z rysunkiem wykonanym przez "Pana Torpedę" staną do rywalizacji o Grand Prix Abu Zabi w niedzielę, 12 grudnia, o godz. 14. Wcześniej rysunek będzie widoczny w piątkowych treningach i sobotnich kwalifikacjach.

Przypomnijmy, że zmagania na torze Yas Marina wyłonią mistrza świata w sezonie 2021. Walka toczy się między Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem. Obaj kierowcy mają taką samą liczbę punktów. Po raz ostatni taka sytuacja przed ostatnim wyścigiem sezonu miała miejsce w 1974 roku, kiedy Clay Regazzoni walczył z Emersonem Fittipaldim. Wtedy górą był ten drugi, który zgarnął mistrzowską koronę.

RadioZET.pl