Zamknij

Claire Williams odchodzi z Williamsa

03.09.2020 18:10
Claire Williams odchodzi z Williamsa
fot. PAP/EPA

Claire Williams ogłosiła, że wycofuje się ze stanowiska szefa Williamsa. Brytyjka pożegna się ze swoją funkcją po Grand Prix Włoch. To efekt zmiany właściciela, który przejął zespół z Grove.

W ostatnim czasie Williams sprzedał udziały prywatnej firmie – amerykańskiemu funduszowi inwestycyjnemu Dorilton Capital. W związku z pojawieniem się nowego inwestora, Claire Williams i jej odejście było kwestią czasu. Finalnie Brytyjka przestanie pełnić tę funkcję po GP Włoch.

- Z ciężkim sercem odchodzę z zespołu. Miałam nadzieję, że będę kontynuować swoją pracę przez lata, że zachowam dziedzictwo Williamsa dla kolejnego pokolenia rodziny. Jednak potrzeba znalezienia inwestora zewnętrznego i pojawienie się wielu czynników, na które nie mieliśmy wpływu, doprowadziła do sprzedaży Williamsa – powiedziała.

- Moja rodzina zawsze stawiała zespół F1 i naszych ludzi na pierwszym miejscu. To była słuszna decyzja. Wiem, że teraz znaleźliśmy odpowiednie osoby, które są w stanie zabrać ekipę z powrotem na należne jej miejsce, jednocześnie zachowując dziedzictwo Williamsa – kontynuowała.

Claire Williams odchodzi z Williamsa

Claire Williams dołączyła do zespołu Williamsa w 2002 roku, rozpoczynając pracę w biurze komunikacji. Po dziesięciu latach została dyrektorem ds. handlu i marketingu. W 2013 roku, gdy jej ojciec Frank wycofał się ze swojej działalności z powodu choroby i zaawansowanego wieku, objęła stanowisko wiceszefa teamu. Jednocześnie to ona zaczęła być odpowiedzialna za kolejne decyzje w zespole.

Polscy fani F1 zapamiętają Brytyjkę, jako osobę, która dała szansę Robertowi Kubicy na powrót do Formuły 1. Niemniej jednak kibice doskonale pamiętają, że współpraca na linii Kubica-Williams nie układała się pomyślnie.

Rodzina Williamsów była obecna w Formule 1 przez 43 lata. W tym czasie wzięli udział w 739 wyścigach. W sumie ekipa sięgnęła po siedem tytułów mistrza świata kierowców i dziewięciu wśród konstruktorów.

RadioZET.pl/