Zamknij

Robert Kubica zostanie w Formule 1? Szef Alfy Romeo widzi go w zespole

12.12.2020 14:44
Robert Kubica
fot. HOCH ZWEI/HochZwei/East News

Robert Kubica nie przedstawił jeszcze planów na 2021 rok, ale pojawiła się szansa, że Polak pozostanie trzecim kierowcą Alfy Romeo w Formule 1. Szef zespołu Frederic Vasseur wyraził nadzieję, że krakowianin przyjmie ofertę i skusi się na dodatkowe godziny za kierownicą bolidu.

  • Robert Kubica może zostać w Alfie Romeo
  • Szef zespołu Frederic Vassuer ma nadzieję, że Polak jeszcze jeden rok spędzi w zespole w Hinwill
  • Krakowianin nie zdradził jeszcze planów na 2021 rok

Robert Kubica pełni rolę trzeciego kierowcy w teamie Alfy Romeo, a jednym z jego zadań jest rozwijanie symulatora. Do zespołu dołączył przed startem sezonu 2020 na mocy umowy z polskim koncernem PKN Orlen. Niestety, przez pandemię koronawirusa, która wymusiła zmiany w kalendarzu Formuły 1 i serii DTM, w której krakowianin debiutował, nie mógł w pełni poświęcić się powierzonym mu zadaniom w szwajcarskiej ekipie.

36-latek dostał kilka szans na jazdę bolidem podczas testów, m.in. w Wielkiej Brytania, na Węgrzech i w Bahrajnie. Niewykluczone, że krakowianin jeszcze jeden rok spędzi za kółkiem samochodu F1, a przekonać miałyby go do tego kolejne jazdy i większa liczba godzin na torze. W każdym razie taki pomysł pojawił się w głowie szefa Alfu Romeo Frederica Vasseura.

Kubica zostanie w Alfie Romeo?

- On wykonuje świetną robotę, a niedawno pokazał, że tempo wciąż posiada. Będę bardzo szczęśliwy, mając go w zespole w przyszłym roku - ocenił Vasseur. - Chcielibyśmy jednak, aby był nieco bardziej zaangażowany w prace przy samochodzie, w symulatorze oraz rozwinął narzędzia, którymi dysponujemy - dodał.

Etatowymi kierowcami w Alfie Romeo w 2020 roku są Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi. Obaj zdobyli po cztery punkty i zajmują odpowiednio 16. i 17. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Formuły 1.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty