Claire Williams skrytykowała zachowanie Roberta Kubicy

31.10.2019 15:48
Robert Kubica krytykowany przez Claire Williams
fot. ROKiT Williams Racing/Facebook

Claire Williams odniosła się do ostatnich wypowiedzi Roberta Kubicy na temat samochodu i zespołu. Szefowa brytyjskiej ekipy uważa, że polski kierowca powinien wstrzymać się z kilkoma słowami i zachować je wewnątrz teamu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Robert Kubica z wyścigu na wyścig coraz bardziej otwiera się na to, co dzieje się w Williamsie. O ile na początku sezonu 34-latek znikomo wypowiadał się na temat sytuacji w zespole, tak im bardziej dochodzi do kuriozalnych rzeczy, tym bardziej kończy się cierpliwość Polaka. Już w GP Rosji ekipa z Grove podjęła kontrowersyjną decyzję o wycofaniu krakowianina z wyścigu tylko po to, żeby zaoszczędzić części. Jednak postanowiono to dopiero po wypadku George’a Russella.

Robert Kubica: Polski kierowca traci cierpliwość

Z kolei w Japonii, Kubica na początek treningów dostał nowe przednie skrzydło, dzięki któremu jeździło mu się o wiele lepiej. Aczkolwiek zespół uznał, że na kwalifikacje i wyścig wróci do starszej wersji tego elementu. Po wyścigu polski zawodnik ujawnił, że decyzję podjęła „osoba nieobecna” na torze. Jedyną postacią, które zabrakło na Suzuce była właśnie…Claire Williams.

W Meksyku było podobnie. Chociaż na treningach Kubic był wolniejszy od Russella o 0,2 sekundy, nagle na kwalifikacje jego różnica po raz kolejny w tym sezonie wyniosła ponad sekundę, co nie wynika z umiejętności samego kierowcy, lecz z bolidu. Natomiast w wyścigu, 34-latek jechał znacznie lepiej, a na jednym z okrążeń popisał się świetnym wyprzedzeniem kolegi z ekipy. Mimo to Polak nie potrafił znaleźć recepty na takie wahania formy samochodu.

Niemniej jednak krakowianin mówi coraz więcej o Williamsie i nie przebiera w słowach. To nie spodobało się szefowej stajni z Grove, która skomentowała zachowanie kierowcy.

- Rozumiem, że czasami kierowcy powiedzą ostre, krytyczne uwagi tuż po wyjściu z bolidu. To normalne w ogniu walki. Ale wolelibyśmy, by Robert swoją krytykę wyrażał w wewnętrznych rozmowach – powiedziała w rozmowie dla portalu sportsmole.co.uk.

RadioZET.pl/sportsmole.com.uk