GP Today: Kubica zostaje w Formule 1! Znalazł nowy zespół

22.11.2019 12:05
Robert Kubica
fot. HZ/Pixathlon/REPORTER/EAST NEWS

Robert Kubica zostaje w Formule 1 na kolejny rok. Jak poinformował portal GP Today, w nowym sezonie będzie kierowcą rezerwowym i testowym zespołu Racing Point. Informacja niebawem ma zostać oficjalnie potwierdzona.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kubica kończy bardzo trudny sezon w Williamsie. We wszystkich dotychczasowych wyścigach zdobył tylko punkt i trudno przypuszczać, by jeszcze powiększył swój dorobek. Jego wynik i tak jest lepszy od kolegi z zespołu - George'a Russella, który jako jedyny kierowca w stawce nie zdobył ani jednego punktu. Główną przyczyną fatalnych wyników są nieustanne problemy z bolidem.

Robert Kubice będzie kierowcą Racing Point

Kubica już dawno zapowiedział, że wraz z końcem sezonu odejdzie z zespołu. Liczył na to, że dostanie angaż w roli pierwszego kierowcy w innym teamie. Ostatecznie jednak będzie musiał zadowolić się rolą kierowcy rezerwowego w teamie Racing Point. Pierwszymi kierowcami zespołu z Wielkiej Brytanii w nowym sezonie będą Sergio Perez i Lance Stroll.

Portal gptoday.net podał też, że Kubica w nowym sezonie będzie łączyć rolę kierowcy testowego w Racing Point z rywalizacją w serii DTM, gdzie ma ścigać się w barwach BMW.

W tym sezonie Formuły 1 odbędzie się jeszcze jeden wyścig. 1 grudnia kierowcy będą rywalizować podczas Grand Prix w Abu Zabi. Mistrzowski tytuł zapewnił sobie już wcześniej Lewis Hamilton z Mercedesa.

RadioZET.pl/Powrót Roberta/AN