Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Robert Kubica w mistrzowski sposób odpowiedział inżynierowi. Zachowanie Polaka podbija sieć [WIDEO]

28.05.2019 11:49
sport

Robert Kubica miał okazję do dobrego wyniku w GP Monako, ale przez złe decyzje Williamsa, Polak zajął przedostatnie miejsce. Podczas jednej z rozmów przez radio, 34-latek kompletnie zaskoczył swojego inżyniera. Krakowianin został porównany do Kimiego Raikkonena.

Robert Kubica fot. ---

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica mógł uzyskać o wiele lepszy rezultat w GP Monako niż w poprzednich wyścigach. Jednak Antonio Giovinazzi uderzył w tył samochodu polskiego kierowcy, tym samym rujnując mu rywalizację. Dodatkowo nie popisał się Williams, który podjął niezrozumiałą decyzję, ściągając do boksów George’a Russella jako pierwszego, mimo że to Kubica miał pierwszeństwo zjazdu ze względu na to, że jechał przed 21-latkiem.

Po zmaganiach na torze w Monte Carlo w sieci pojawiły się fragmenty rozmów 34-letniego krakowianina z inżynierem wyścigowym. W jednej z nich pracownik zespołu z Grove zachęcał kierowcę, żeby podkręcił tempo, ponieważ Russell jest od niego szybszy.

- Paul, wiem, co mam robić – skwitował Kubica.

Odpowiedź byłego zawodnika Renault szybko skojarzono z Kimim Raikkonenem. Mistrz świata z 2007 roku kilka lat temu podobnie zareagował na polecenie swojego inżyniera. Oficjalne konto F1 wyczuło potencjał w całej sytuacji i opublikował nagranie w mediach społecznościowych.

RadioZET.pl/InstagramMW

Oceń