Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Robert Kubica zarobił dla zespołów F1 potężne pieniądze. Kwota przyprawia o zawrót głowy

21.04.2019 21:08
sport

Robert Kubica świetnie sobie radzi w Formule 1. Krakowianin zajmuje dziewiątą pozycję wśród kierowców F1 z największą ilością zarobionych pieniędzy.

Robert Kubica fot. ROKiT Williams Racing/Facebook

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Robert Kubica nie tak wyobrażał sobie powrót do Formuły 1. Po spektakularnej walce z własnymi ograniczeniami, polski kierowca trafił do najsłabszego teamu w stawce F1. Mim to krakowianin robi, co w jego mocy, aby forma brytyjskiej ekipy poprawiła się. Jednak w tej chwili były zawodnik BMW Sauber i Renault bardziej walczy z okiełznaniem samego bolidu niż uzyskaniem optymalnego rezultatu.

Jak wyliczył portal "Formula Money" przed dramatycznym wypadkiem w Ronde di Andora w lutym 2011 roku, polski zawodnik zarobił łącznie 154,7 mln dolarów dla swoich stajni. Kulminacyjnym punktem był sezon 2010, który był najlepszy dla krakowianina w Formule 1. Głównie dzięki postawie 34-latka na torze, Renault zajął piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, inkasując sporą premię.

Formuła 1: Sebastian Vettel na czele klasyfikacji

W ostatnim zestawieniu kierowców z największą ilością zarobionych pieniędzy, Kubica zajmuje dziewiąte miejsce. Polski jedynak w F1 wyprzedził m.in. takie nazwiska jak Carlos Sainz czy Max Verstappen.

Liderem tej klasyfikacji jest Sebastian Vettel, który zagwarantował aż 511,9 mln dolarów. Czołową trójkę uzupełnili: Lewis Hamilton (449,6 mln dolarów) i Kimi Raikkonen (386,3 mln dolarów).

Czterokrotny mistrz świata, który aktualnie reprezentuje barwy Ferrari w sezonach 2010-2013 całkowicie zdominował rywalizację w Formule 1.

RadioZET.pl/formulamoney.com/MW

Oceń