Robert Kubica zarobił dla zespołów F1 potężne pieniądze. Kwota przyprawia o zawrót głowy

Maciej Walasek
21.04.2019 21:08
Robert Kubica
fot. ROKiT Williams Racing/Facebook

Robert Kubica świetnie sobie radzi w Formule 1. Krakowianin zajmuje dziewiątą pozycję wśród kierowców F1 z największą ilością zarobionych pieniędzy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Robert Kubica nie tak wyobrażał sobie powrót do Formuły 1. Po spektakularnej walce z własnymi ograniczeniami, polski kierowca trafił do najsłabszego teamu w stawce F1. Mim to krakowianin robi, co w jego mocy, aby forma brytyjskiej ekipy poprawiła się. Jednak w tej chwili były zawodnik BMW Sauber i Renault bardziej walczy z okiełznaniem samego bolidu niż uzyskaniem optymalnego rezultatu.

Zobacz także

Jak wyliczył portal "Formula Money" przed dramatycznym wypadkiem w Ronde di Andora w lutym 2011 roku, polski zawodnik zarobił łącznie 154,7 mln dolarów dla swoich stajni. Kulminacyjnym punktem był sezon 2010, który był najlepszy dla krakowianina w Formule 1. Głównie dzięki postawie 34-latka na torze, Renault zajął piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, inkasując sporą premię.

Formuła 1: Sebastian Vettel na czele klasyfikacji

W ostatnim zestawieniu kierowców z największą ilością zarobionych pieniędzy, Kubica zajmuje dziewiąte miejsce. Polski jedynak w F1 wyprzedził m.in. takie nazwiska jak Carlos Sainz czy Max Verstappen.

Liderem tej klasyfikacji jest Sebastian Vettel, który zagwarantował aż 511,9 mln dolarów. Czołową trójkę uzupełnili: Lewis Hamilton (449,6 mln dolarów) i Kimi Raikkonen (386,3 mln dolarów).

Czterokrotny mistrz świata, który aktualnie reprezentuje barwy Ferrari w sezonach 2010-2013 całkowicie zdominował rywalizację w Formule 1.

RadioZET.pl/formulamoney.com/MW