Robert Kubica z pierwszym punktem w sezonie. Kierowcy Alfy Romeo ukarani

28.07.2019 21:06
Robert Kubica

Robert Kubica zdobył pierwszy punkt w tym sezonie Formuły 1. Sędziowie FIA ukarali kierowców Alfy Romeo karą doliczenia 30 sekund za niezgodności z użyciem sprzęgła podczas startu w obu samochodach. W związku z tym, Polak zajął w Grand Prix Niemiec 10. miejsce.

Robert Kubica z pierwszym punktem po powrocie do Formuły 1. W wyścigu o Grand Prix Niemiec kierowca Williamsa Kubica zdołał wyprzedzić swojego kolegę z zespołu Brytyjczyka George'a Russella i zajął 12. miejsce, które było jego najlepszym wynikiem w tym sezonie.

Po przejechaniu linii mety, sędziowie zwrócili uwagę na samochody kierowców Alfy Romeo. Chodziło o to, że w dwóch bolidach podejrzewano niezgodności z użyciem sprzęgła podczas startu w obu samochodach. Po niedzielnej rywalizacji przyjrzano się sprawie i ostatecznie zapadła decyzja, że doszło do złamania regulaminu. Wobec tego na obu zawodników nałożono karę doliczenia 30 sekund. Dzięki temu Kubica przesunął się z 12. na 10. pozycję i tym samym po raz pierwszy po powrocie do Formuły 1 zdobył punkt.