GP Azerbejdżanu: Robert Kubica nie weźmie udziału w wyścigu? Oświadczenie Williamsa

Maciej Walasek
27.04.2019 18:19
wypadek Roberta Kubicy
fot. ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

Robert Kubica miał groźnie wyglądający wypadek w pod koniec pierwszej części kwalifikacji Grand Prix Azerbejdżanu. Kierowca Williamsa poważnie uszkadzając bolid spowodował, że jego start w wyścigu stanął pod znakiem zapytania. Brytyjski zespół rozwiał wątpliwości, co do odbudowy samochodu Polaka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica rozbił samochód pod koniec pierwszej części kwalifikacji do GP Azerbejdżanu. Krakowianin starał się poprawić swój czas, kiedy w 8. zakręcie, 34-latek przejeżdżając przez wąski zakręt, zahaczył lewym kołem o wewnętrzną bandę. Kierowca Williamsa został wyrzucony na zewnętrzną stronę i w efekcie uderzył w boczną barierę. Polak poważnie rozbił bolid, ale wyszedł z niego o własnych silach. Później przeszedł badania w centrum medycznym FIA, podczas których nie stwierdzono żadnych obrażeń.

Zobacz także

Po zderzeniu pojawiły się wątpliwości, czy Robert Kubica wystartuje w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Azerbejdżanu. Williams nadal boryka się z ogromnymi kłopotami z częściami zamiennymi. Na szczęście brytyjski zespół zapewnił, że ma odpowiednie elementy i odbuduje bolid polskiego kierowcy na jutrzejszy wyścig. Informację na Twitterze przekazał Mikołaj Sokół, dziennikarz Eleven Sports.

GP Azerbejdżanu: O której wyścig?

Wyścig o GP Azerbejdżanu odbędzie się w niedzielę o godzinie 14.10. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/Twitter/MW