Zamknij

Robert Kubica wplątany w polityczną aferę. Kierowca wydał oświadczenie

24.11.2020 12:22
Robert Kubica wydał oświadczenie
fot. Juergen Tap via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Adam Hofman pośredniczył w negocjacjach pomiędzy Robertem Kubicą a PKN Orlen - poinformowali w "Newsweeku" Renata Grochal i Konrad Sadurski. Kierowca, który rzadko odpowiada na artykuły prasowe, wydał oświadczenie w tej sprawie.

Robert Kubica został tym samym wplątany w polityczną aferę, w której bohaterami mają być Adam Hofman, Roman Giertych i Leszek Czarnecki. Po spektakularnym zatrzymaniu przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA), były minister edukacji w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego zdradził w długim wpisie na Facebooku, że Hofman miał złożyć ofertę korupcyjną Czarneckiemu, by ten kupił TVN24, a następnie odsprzedał go spółkom Skarbu Państwa. W ten sposób władza miała przejąć stację.

Adam Hofman, w reakcji na opublikowany przez mecenasa fragment nagrania, zaprzeczył tym doniesieniom i zapowiedział podjęcie kroków prawnych przeciwko Giertychowi w celu ochrony dóbr osobistych, zarówno swoich, jak i prowadzonych przez siebie firm doradczych i PR-owych.

Kubica i Orlen odpowiadają na artykuł "Newsweeka"

W artykule Renaty Grochal i Konrada Sadurskiego "Przychodzi Hofman do Czarneckiego, czyli kulisy pewnego nagrania" w "Newsweeku" pada także nazwisko Roberta Kubicy. Autorzy twierdzili, że Adam Hofmann "pośredniczył w sponsorowaniu przez Orlen Roberta Kubicy". Kierowca odniósł się już do tych informacji.

"Stanowczo zaprzeczam informacjom opublikowanym w (...) Newsweeku. Nie znam osobiście Pana Adama Hofmana i nigdy nie korzystałem z jego usług. Od 2018 roku do dziś współpracowałem/współpracuję bezpośrednio i wyłącznie z zespołem PKN Orlen" - napisał Kubica na Instagramie.

Oświadczenie wydał też koncern PKN Orlen. "Stanowczo zaprzeczamy wszystkim stwierdzeniom wiążącym PKN ORLEN i Prezesa Daniela Obajtka z Panem Adamem Hofmanem. Spółka nie była i nie jest zaangażowana w żadnej formie bezpośredniej ani pośredniej we współpracę z nim lub spółką/spółkami z nim powiązanymi. Również Prezes Daniel Obajtek nie korzystał i nie korzysta z żadnych usług doradczych Pana Adama Hofmana, ani jego spółek" - napisano.

"(...) Nieprawdziwa jest także spekulacja, jakoby jedna ze spółek zagranicznych należących do Pana Adama Hofmana »pośredniczyła w sponsorowaniu przez Orlen Roberta Kubicy«. Współpraca z zespołem Formuły 1 (wtedy Williams Martini Racing), którą PKN ORLEN nawiązał w 2018 r., realizowana była bezpośrednio przez pracowników PKN ORLEN. Podobnie jest w przypadku obecnej współpracy z Alfa Romeo Racing ORLEN. Na żadnym etapie Koncern nie korzystał z usług doradczych w tym zakresie" - czytamy.

Koncern rozważa skierowanie sprawy na drogę sądową.

RadioZET.pl/orlen.pl/newsweek.pl