Robert Kubica zaskoczony przez inżyniera. To usłyszał Polak przed wycofaniem się z wyścigu [WIDEO]

30.09.2019 16:29
Robert Kubica wycofał się z wyścigu
fot. kadr z wideo

Robert Kubica nie dojechał do mety w wyścigu o Grand Prix Rosji. Williams podjął decyzję o wycofaniu 34-latka z rywalizacji. W sieci pojawił się komunikat radiowy z tej sytuacji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica nie może zaliczyć kolejnego weekendu wyścigowego do udanych. Kierowca Williamsa od początku narzekał na bolid, który kompletnie nie nadawał się do jazdy. Mimo to krakowianin miał dobry start w niedzielnej rywalizacji, gdzie zyskał kilka pozycji. Niestety, później było już tylko gorzej – nasz zawodnik spadł na ostatnie miejsce.

W pewnym momencie w bolidzie George’a Russella doszło do awarii hamulców, przez co Brytyjczyk uderzył w ścianę. Honoru brytyjskiego zespołu bronił Kubica, ale po chwili inżynier poprosił 34-latka, aby ten zjechał do alei serwisowej. Polak nie krył zdziwienia, ale wykonał polecenie. Nagle jego auto wylądowało w garażu, a sam zawodnik dowiedział się, że ekipa z Grove wycofała go z wyścigu.

-  Wow. Przyjąłem, ale dlaczego? – pytał się zaskoczony Kubica przez radio. Inżynier przekazał tylko to, że wszystkiego dowie się później.

Ostatecznie Williams tłumaczył, że wycofanie Kubicy było konieczne ze względu na zaoszczędzenie części zamiennych na kolejne rundy.

RadioZET.pl/Twitter