Zamknij

Robert Kubica wraca do kokpitu Alfy Romeo. Pojedzie w treningu GP Hiszpanii

04.05.2021 16:43
Robert Kubica
fot. HOCH ZWEI/HochZwei/East News

Robert Kubica weźmie udział w pierwszej piątkowej sesji treningowej Grand Prix Hiszpanii. Informację potwierdził zespół Alfa Romeo Racing Orlen.

Robert Kubica wraca do bolidu Formuły 1. Polak w pierwszym piątkowym treningu GP Hiszpanii zastąpi Kimiego Raikkonena. Oprócz tego krakowianin będzie uczestniczył w testach Pirelli, gdzie będzie miał możliwość przetestowania nowych opon na kolejny sezon.  

- Robert Kubica wróci do kokpitu C41 w tym tygodniu podczas pierwszej sesji treningowej przed GP Hiszpanii. Polak weźmie również udział w dwudniowych testach, które odbędą się w przyszłym tygodniu. W ich trakcie 36-latek będzie miał okazję testować nowe, 18-calowe opony Pirelli, które będą używane w F1 w 2022 roku – poinformowała ekipa Alfa Romeo Racing Orlen.

Robert Kubica wraca do bolidu F1. Kiedy pojedzie Polak?

- Nie mogę doczekać się powrotu do samochodu. Po raz ostatni jeździłem C41 w Barcelonie w lutym. Jestem ciekawy, jak duże postępy poczynił nasz samochód od tamtego czasu - zarówno jeżeli chodzi o poprawki jak i zrozumienie pakietu przez zespół. Prowadzenie samochodu Formuły 1 jest zawsze wyjątkowym doświadczeniem i wierzę, że uda mi się przyczynić do wysiłków zespołu związanych z walką w środku stawki – przyznał Kubica.

GP Hiszpanii odbędzie się w dniach 7-9 maja. Były kierowca Renault pojawi się na torze pierwszego dnia, w piątek. Natomiast testy nowych opon Pirelli zaplanowano na 12-13 maja (środa, czwartek).

RadioZET.pl