Robert Kubica w ścisłej czołówce rankingu F1. Zaskakujące miejsce kierowcy Williamsa

16.08.2019
Aktualizacja: 16.08.2019 19:44
Robert Kubica

Robert Kubica znalazł się w czołówce rankingu kierowców Formuły 1, którzy po kwalifikacjach uzyskali najwięcej miejsc w wyścigu. Pierwsze miejsce zajął Lance Stroll.

Robert Kubica nie ma zbyt wielu okazji, żeby pokazać się z jak najlepszej strony po powrocie do F1. Wszystko z powodu kiepskiego samochodu skonstruowanego przez Williamsa. Mimo że wyniki są dalekie od ideału, to i tak zespół z Grove może pochwalić się najszybszymi pit stopami polskiego kierowcy podczas wyścigów.

Poza tym 34-latek uplasował się w czołówce jeszcze innej tabeli. Chodzi o klasyfikację, w której zawodnicy zyskują najwięcej pozycji w trakcie niedzielnych rywalizacji. Bezkonkurencyjnym liderem został Lance Stroll, który łącznie awansował o 44 lokaty względem kwalifikacji. Drugie miejsce zajął George Russell, a trzecie Daniil Kvyat.

Klasyfikacja kierowców F1. Sprawdź aktualne wyniki klasyfikacji generalnej

Z kolei na czwartym miejscu znalazł się Robert Kubica, który w wyścigu przesunął się o 22 miejsca. Taki sam wynik odniósł Alexander Albon, ale od GP Belgii będzie reprezentował barwy Red Bulla, w którym zastąpi Pierre’a Gasly’ego.