Zamknij

Szczere wyznanie Roberta Kubicy o koronawirusie: Wszystko będzie wyglądać inaczej

09.04.2020 08:34
Robert Kubica skomentował sytuację z koronawirusem
fot. HOCH ZWEI/HochZwei/East News

Robert Kubica był gościem w Kanale Sportowym w programie „Park Maszyn”. - Powrót do normalnego życia na pewno nie będzie wyglądał tak, że nagle wszystko nam będzie wolno, tak jak przed wybuchem pandemii – mówił kierowca rezerwowy Alfy Romeo Racing Orlen.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica od prawie miesiąca przebywa w domu w Monako i nie opuszcza czterech ścian. Polski kierowca ma sporo wolnego czasu, ale nie może pozwolić sobie na jakąkolwiek aktywność.

- Jestem w Monako, już prawie trzy tygodnie bez wychodzenia na dwór, bez specjalnej aktywności, robię jedynie zakupy dwa razy w tygodniu – mówił.

35-latek ujawnił, że jadąc do Australii na inaugurację sezonu F1 miał mieszane uczucia.

- Bałem się, że zostanę w Australii. Teraz wszyscy są przystopowani, włączyliśmy sobie pauzę, mam nadzieję, że niedługą – podkreślił.

Formuła 1 próbuje ratować sezon. Osiem wyścigów wystarczy?

- Powrót do normalnego życia na pewno nie będzie wyglądał tak, że nagle wszystko nam będzie wolno, tak jak przed wybuchem pandemii. Zakładam, że wszystko będzie wracało powoli, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, żeby nie było efektu bumerangu – dodał na „Kanale Sportowym”.

Kubica zaznaczył, że przez całą sytuację z koronawirusem nie może pełnić swoich obowiązków zawodnika rozwojowego w Alfie Romeo Racing Orlen.

- Nie mogę wyjechać z Monako i dojechać do Szwajcarii. Dopóki ta sytuacja nie będzie opanowana, nawet gdyby fabryka była otwarta, a nie jest, to moja rola kierowcy rozwojowego w symulatorze nie będzie na dzień dzisiejszy wykonywana

Krakowianin odniósł się również do pomysłu, w którym rywalizacja Formuły 1 miałaby odbywać się bez udziału kibiców. Według 35-latka, pierwsze wyścigi tak właśnie będą wyglądać, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego większość sportów będzie musiała przyzwyczaić się do nowej sytuacji.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl