Były mistrz świata F1 o Robercie Kubicy: To nie jest sport dla osób z niepełnosprawnością

Maciej Walasek
26.03.2019 20:11
Robert Kubica
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Jacques Villeneuve przyznał, że powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 nie jest dobrym sygnałem dla królowej sportów motorowych. Zdaniem byłego mistrza świata F1, najwyższa seria wyścigowa na świecie musi być niezwykle trudna i nieosiągalna dla wielu kierowców.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Robert Kubica po ponad ośmiu latach przerwy powrócił do Formuły 1. Kierowca Williamsa udowodnił wszystkich krytykom, że pomimo ograniczeń fizycznych, nie ma problemu z prowadzeniem bolidu F1. Teraz 34-latek musi zmierzyć się z innymi kłopotami ze strony technicznej, gdzie forma jego zespołu wciąż jest daleka od ideału. Niemniej jednak innego zdania na temat powrotu Polaka do Formuły 1 jest Jacques Villeneuve.

Zagłosuj

Czy Formuła 1 powinna być trudniejszą serią?

Liczba głosów:

- Formuła 1 powinna być szczytem wyścigów, to najwyższa klasa. To niedobrze dla sportu, że ktoś z niepełnosprawnością w nim uczestniczy. Być może w innych klasach, ale nie w Formule 1, która musi być najtrudniejsza i prawie nieosiągalna. Powrót Roberta daje zły sygnał. Mówiłem to w zeszłym roku i nie zamierzam zmienić zdania - tłumaczył Kanadyjczyk.

Zobacz także

Jednocześnie mistrz świata F1 z 1997 roku był pod wrażeniem determinacji Kubicy, który po tylu latach dokonał niemożliwego i po raz drugi dostał się do F1.

- To oczywiście wielkie osiągnięcie, że wrócił po tylu latach, naprawdę niewiarygodne. Jeżeli robiłeś coś, co kochasz przez całe życie i nagle zostaje ci to zabrane, wiesz, czego ci brak. To sprawia, że pracujesz dużo ciężej, by to odzyskać – powiedział. – Jestem pewny, że zrobi wszystko, by pozostać na topie. Na jego miejscu robiłbym to samo. Nie możesz pozwolić, by szansa uciekła.

RadioZET.pl/formule1.nl/MW