Kolejny zespół chce ściągnąć Roberta Kubicę. Historia zatoczy koło?

30.10.2019 10:03
Robert Kubica
fot. ROKiT Williams Racing/Twitter

Robert Kubica w przyszłym sezonie może związać się z Alfą Romeo. Jak donosi francuski serwis f1i.com, zespół może zaoferować 34-latkowi rolę kierowcy rozwojowego oraz udział w serii GT.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Robert Kubica wciąż nie ujawnił, gdzie i co dokładnie będzie robił w przyszłym roku. Po ogłoszeniu zerwania współpracy z Williamsem Orlen rozpoczął poszukiwania nowego zespołu, w którym mógłby znaleźć się krakowianin. Najprawdopodobniej Kubica zwiąże się z Haasem, ale jeszcze przed GP USA na horyzoncie pojawiła się kolejna możliwość.

Dokładniej chodzi o Alfę Romeo. Francuski serwis F1i.com poinformował, że przedstawiciele teamu pojawili się w Warszawie, gdzie odbyli rozmowy z polskim koncernem na temat ewentualnej współpracy z Kubicą. Ekipa miała zaproponować polskiemu zawodnikowi posadę kierowcy rozwojowego, dzięki której krakowianin pracowałby w symulatorze oraz wziął udział w wybranych piątkowych sesjach treningowych.

GP USA: Hamilton bliski szóstej korony, debiut Kubicy [ZAPOWIEDŹ]

Warto zaznaczyć, że dla 34-latka taka opcja nie wystarczy, ponieważ sam kierowca deklarował chęć regularnego ścigania się w przyszłym sezonie na konkurencyjnym poziomie. W związku z tym F1i.com podaje, że Alfa Romeo miała dodatkowo przedstawić Polakowi ofertę wzięcia udziału w wyścigach turystycznych w barwach ich teamu lub startów w GT z siostrzanym Ferrari.

Przypomnijmy, że Kubica reprezentował ten zespół w latach 2006-2009, kiedy stajnia startowała pod szyldem BMW Sauber. Wygląda na to, że zespół nie zapomniał o talencie polskiego kierowcy.

RadioZET.pl/f1i.com