Zamknij

Robert Kubica o kwalifikacjach GP Chin: Balans bolidu mocno mnie zaskoczył

Maciej Walasek
13.04.2019 09:43
Robert Kubica
fot. Twitter

Robert Kubica był najwolniejszy w pierwszej fazie kwalifikacji do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Chin na torze w Szanghaju. Najlepszy czas uzyskał  Valtteri Bottas.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica zmagał się z ogromnymi problemami z nadsterownością podczas kwalifikacji Grand Prix Chin. Polak wciąż ma kłopoty z samochodem, który z wyjazdu na wyjazd zachowuje się zupełnie inaczej.

- Nie było rewelacyjne. Kwalifikacje były dość dziwne. Balans auta był zupełnie inny niż dotychczas, co mnie zaskoczyło. Próbowałem poprawić sytuację z tym, co mam. W pewnym momencie trochę się poprawiło, ale trzeba przeanalizować, co się dzieje. Zmiany balansu i przyczepności z wyjazdu na wyjazd robią się naszą wizytówką, co nie powinno się dziać. Jeśli tak się dzieje, powinniśmy dowiedzieć się dlaczego tak jest - mówił Kubica po kwalifikacjach w wywiadzie dla Eleven Sports.

Zobacz także

Na ostatnim wyjeździe 34-latek nie dał rady pokonać swojego zespołowego kolegi, George'a Russella. Finalnie polski zawodnik wystartuje do jutrzejszego wyścigu z 18. pola, a Brytyjczyk z 17.

- Na ostatnim okrążeniu opony się przegrzewały. Na kółku wyjazdowym musiałem jechać wolniej, żeby zaoszczędzić ogumienie. Początek był słaby, a balans był nierówny. Po trzecim zakręcie straciłem tylną przyczepność. Na 11. i 12. zakręcie nagle ją odzyskałem. Na ostatnim skręciłem i zahamowałem w tym samym miejscu, a i tak straciłem przyczepność. Trzeba zrozumieć, co się dzieje.

- Wyścig będzie długi. Ważne będzie dogranie się z oponami, ale sporo też będzie zależało od warunków. To bedzie dla nas ciężki i długi wyścig.

RadioZET.pl/Eleven Sports/MW