GP Kanady: Williams przygotował istotne poprawki, Robert Kubica komentuje

Maciej Walasek
07.06.2019 08:32
Robert Kubica
fot. PAP/EPA

Robert Kubica w rozmowie z Eleven Sports wspomniał o swoich najważniejszych momentach w Grand Prix Kanady. Jednocześnie kierowca Williamsa odniósł się do nowych poprawek, które jego zespół przygotował na siódmą rundę mistrzostw świata Formuły 1.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Robert Kubica ma mieszane wspomnienia z Grand Prix Kanady. W sezonie 2007 polski kierowca miał bardzo groźnie wyglądający wypadek, z którego wyszedł praktycznie bez szwanku. Natomiast rok później odniósł jedyne zwycięstwo w dotychczasowej karierze w Formule 1.

- Kanada to miejsce, w którym przeżyłem wiele ważnych momentów. Wypadek z 2007 roku i wygrana rok później, to dwa wydarzenia, które nie przeszły w moim życiu bez echa i będę miał je na zawsze w pamięci. Z czasem emocje jednak mijają, a to wszystko miało miejsce wiele lat temu – powiedział w wywiadzie dla Eleven Sports.

GP Kanady: Wyjątkowy weekend dla Roberta Kubicy [ZAPOWIEDŹ]

- Wiem, że to zabrzmi dziwnie, bo miałem tutaj straszny wypadek, ale zawsze czułem, że mogę pokusić się tutaj o dobry wynik. Gdy wróciłem w to miejsce rok po wypadku, to spojrzałem na ścianę, w którą uderzyłem, choć zwykle nie zwraca się na nie uwagi – dodał.

34-latek podkreślił, że za każdym razem przyjeżdża do Montrealu z pozytywnym nastawieniem. Były zawodnik BMW Sauber i Renault tłumaczył, że istotnym momentem będzie drugi trening i odczucia po jeździe bolidem z tej sesji. Wcześniej w pierwszej sesji Kubicę zastąpi Nicholas Latifi.

GP Kanady: Williams przygotował nowe poprawki

Na Grand Prix Kanady, Williams przygotował nowe przednie skrzydło, które w Barcelonie testował Nicholas Latifi. Ponadto zespół z Grove będzie dysponował nową specyfikacją silnika Mercedesa. Mimo to polski jedynak w Formule 1 uważa, że aktualizacje nie przyczynią się do rewolucji w ekipie.

- Nie sądzę, abyśmy poczynili jakiś duży krok naprzód i żeby miało to olbrzymie znaczenie, ale na pewno pozwoli nam to zdobyć jakieś informacje odnośnie tego, jak sprawuje się nasze auto – skomentował Kubica.

Grand Prix Kanady jest siódmą rundą w kalendarzu Formuły 1. Pierwszy trening zaplanowano o godzinie 17:00 czasu polskiego.

RadioZET.pl/Eleven Sports/MW