Zamknij

Robert Kubica zostaje w Alfa Romeo na sezon 2021

18.12.2020 13:33
Robert Kubica
fot. HOCH ZWEI/HochZwei/East News

Robert Kubica pozostanie kierowcą rezerwowym Alfy Romeo w sezonie 2021 Formuły 1. Sponsorem zespołu pozostanie również PKN Orlen. Informację potwierdził Daniel Obajtek podczas konferencji prasowej koncernu w Trzebini.

  • Robert Kubica dalej będzie kierowcą rezerwowym w Alfie Romeo w sezonie 2021;
  • PKN Orlen pozostanie sponsorem zespołu Alfy Romeo;
  • Informację potwierdził prezes koncernu Daniel Obajtek.

Robert Kubica po sezonie 2019 przeszedł z Williamsa do Alfy Romeo. Jednak w ubiegłym roku 36-latek pełnił jedynie funkcję kierowcy rezerwowego i testowego. Z kolei pełnoetatowymi zawodnikami byli Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi. Krakowianin wziął udział w kilku sesjach treningowych

- Kiedy zasiadałem "za kółko" w treningach po przerwach dwu-, trzymiesięcznych, od razu łapałem dobry rytm. Myślę, że jest do duży plus dla całego zespołu i cieszę się, że będziemy mogli kontynuować tę współpracę - podkreślił Kubica.

W tym roku Polak zadebiutował także w serii Deutsche Tourenwagen Masters (DTM). W czasie całego roku zmagań Kubica raz stanął na podium, zajmując trzecie miejsce na torze Zolder w Belgii.

Robert Kubica zostaje w Alfie Romeo

- Ten rok był trudny dla całego świata. Walczymy z pandemią, ale sport się nie zatrzymał. Na szczęście i Formuła 1, i kategoria DTM, w której startowałem w tym sezonie, ruszyły. Oczywiście z opóźnieniem i dostosowaniem się do sytuacji. Był to sezon trudny, bardzo skompresowany. Od połowy czerwca do dzisiaj w domu byłem tak naprawdę pięć dni i miałem jeden weekend wolny - przyznał Kubica.

- Bycie w paddocku, możliwość pojeżdżenia bolidem Formuły 1 jest czymś naprawdę wyjątkowym. Za każdym razem, jak do niego wsiadam, te odczucia, ta adrenalina nie jest porównywalna w żadnej innej serii. Oczywiście, moja rola jest jasna w zespole. Niestety, pandemia dotknęła też niektórych kierowców Formuły 1, więc rola kierowcy rezerwowego w tym roku była ważna - dodał były kierowca Renault.

Robert Kubica zaznaczył, że w przyszłym roku chciałby się ścigać. Na tę chwilę jego plany na kolejny sezon nie są znane.

Orlen nadal sponsorem Alfy Romeo

- Nie ukrywam, że jestem kierowcą wyścigowym i chciałbym się ścigać, ale bardzo możliwe, że będę się ścigał na innych arenach. Trening czyni mistrza - może w wieku 36 lat to dziwnie zabrzmi. Jak w każdym sporcie na wysokim poziomieważny jest trening i to, żeby być w swoim otoczeniu, w swoim "naturalnym biurze", którym dla mnie jest kokpit - stwierdził.

Jednocześnie prezes koncernu PKN Orlen Daniel Obajtek zdradził, że polska firma wciąż będzie sponsorem zespołu.

- Orlen jest sponsorem tytularnym Alfa Romeo Racing Orlen na ten sezon - zostajemy w Alfie. Nadal inwestujemy w rozpoznawalność i budowę marki, bo to się nam po prostu opłaca - podkreślił prezes PKN Orlen.

Alfa Romeo Racing Orlen w sezonie 2020 zajął ósme miejsce w klasyfikacji konstruktorów mistrzostw świata F1.

RadioZET.pl/