Zamknij

Robert Kubica wraca za kierownicę bolidu. Dobre wieści z Alfy Romeo

15.07.2020 16:16
Robert Kubica pojedzie w treningu GP Węgier
fot. HOCH ZWEI/HochZwei/East News

Robert Kubica wraca na tor F1. Polski kierowca po raz kolejny weźmie udział w treningu. Tym razem pojedzie w pierwszej piątkowej sesji przed wyścigiem o Grand Prix Węgier.

Robert Kubica wystąpił już w treningu przed drugą rundą tego sezonu - GP Styrii. Wówczas miał 18. czas okrążenia. Startował w aucie, w którym zasiada Antonio Giovinazzi. W piątek zastąpi z kolei Kimi Raikkonena.

- Prowadzenie tych samochodów to zawsze niesamowite uczucie, dlatego nie mogę się doczekać piątku. Emocje - emocjami, ale nie wolno nam zapominać, jak ważny jest rozwój, szczególnie w tym skróconym sezonie 2020. Team potrzebuje danych i informacji, a ja jestem tu po to, żeby dostarczyć ich jak najwięcej - powiedział Kubica, cytowany na oficjalnej stronie internetowej Alfy Romeo Racing Orlen.

Robert Kubica wraca na tor F1

Frederic Vasseur, szef ekipy docenia umiejętności krakowianina. Jak zaznaczył, w Austrii, polski zawodnik wykonał świetną pracę.

- Robert to jeden z naszych największych atutów, jeśli chodzi o rozwijanie bolidu. W zeszłym tygodniu w Austrii wykonał znakomitą robotę i cieszę się, że znowu usiądzie w bolidzie. Jego dane zdążyły nam już pomóc, ale przed nami jeszcze wiele pracy. Posiadanie trzech znakomitych kierowców to dla nas ogromny plus - podkreślił Vasseur.

Początek sesji treningowej z udziałem Kubicy planowany jest na godzinę 11 w piątek, a niedzielny wyścig - na 15.10.

Po dwóch pierwszych wyścigach Alfa Romeo ma tylko dwa punkty, wywalczone przez Giovinazziego na inaugurację. Liderem klasyfikacji konstruktorów jest broniący tytułu Mercedes, który zgromadził 80 pkt.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP