Zamknij

Robert Kubica pojedzie w kolejnym wyścigu F1. Znakomite wieści ws. Polaka

07.09.2021 18:48
Robert Kubica
fot. ANTONIN VINCENT via www.imago-images.de/Imago Sport and News/Eas

Robert Kubica pojedzie w wyścigu o Grand Prix Włoch - informuje TVP Sport. Wcześniej krakowianin zastąpił Kimiego Raikkonena w GP Holandii.

Robert Kubica znów pokaże się kibicom na torze. Jak dowiedziało się TVP Sport, występ 36-latka w GP Holandii nie był jednorazowy i lada moment krakowianin weźmie udział w rywalizacji na torze Monza. Przypomnijmy, że polski kierowca, który w zespole Alfa Romeo Racing Orlen pełni funkcję zawodnika rezerwowego na początku września zastąpił Kimiego Raikkonena w GP Holandii. Powodem absencji Fina był pozytywny wynik testu na koronawirusa. Okazuje się, że mistrz świata z 2007 roku wciąż nie uzyskał negatywnego wyniku badań, co stwarza kolejną okazję do jazd dla Polaka.

Kubica w ostatnią niedzielę dobrze zaprezentował się na torze Zandvoort. Mimo że zajął dopiero 15. miejsce, jego jazda była płynna, a sam zawodnik był zadowolony z jazdy, do której nie mógł się przygotować, ponieważ do bolidu wsiadł praktycznie "z marszu".

Robert Kubica pojedzie w GP Włoch. Znakomite informacje ws. polskiego kierowcy

- Po raz pierwszy od 2010 roku czułem, że ścigam się w Formule 1. Chciałbym podziękować całemu zespołowi i wszystkim chłopakom - mówił.

Być może wkrótce Alfa Romeo Racing Orlen potwierdzi kolejny występ Roberta Kubicy. GP Włoch zaplanowano w niedzielę, 12 września. Wyścig poprzedzą piątkowe treningi i sobotnie kwalifikacje.

Obiekt Monza jest wyjątkowy dla Kubicy. To właśnie na tym obiekcie krakowianin po raz pierwszy stanął na podium Formuły 1. W 2006 roku Polak w swoim trzecim starcie zajął trzecie miejsce, stając na podium obok...Kimiego Raikkonena i zwycięzcy wyścigu Michaela Schumachera.

RadioZET.pl