Robert Kubica: Mam swoją wizję przyszłości i wiem, co chcę robić w przyszłym roku

Maciej Walasek
28.07.2019 10:27
Robert Kubica
fot. ROKiT Williams Racing/Facebook

Robert Kubica w wywiadzie dla TVP Sport odniósł się do swojej przyszłości. Kierowca Williamsa ma już dokładne plany i wie, co chce robić w przyszłym roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica w niedzielę pojedzie w Grand Prix Niemiec. Kiedy Williams przywiózł na Hockenheimring kolejne poprawki, wydawało się, że samochód będzie sprawował się lepiej, a Polak nawiąże równą walkę z Georgem Russellem. I tak rzeczywiście było, ale ostatecznie w kwalifikacjach to znów Brytyjczyk był lepszy od krakowianina, ale tylko o 0,1 sekundy.

- Na ostatnim kółku straciłem sporo czasu na ostatnich dwóch zakrętach. Nie jest łatwo. Z tym, co mamy było w porządku, mechanicy mieli sporo roboty. Robimy, co możemy, ale jak widać to nie wystarcza. Z jednej strony poprawki działają, choć nie sądzę, że robią duża różnicę. Z drugiej musimy iść na kompromis z ustawieniami i wydajność auta się pogarsza – tłumaczył Kubica w rozmowie z Eleven Sports.

GP Niemiec: Robert Kubica przed wyścigiem na Hockenheim [ZAPOWIEDŹ]

Jednak przed kamerą TVP Sport, 34-latek ujawnił, że ma konkretne plany, co do przyszłego roku i wie, co chce robić. Aczkolwiek wszystko musi zgrać się ze sobą w czasie.

- Wszystkie puzzle muszą się złożyć. Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja. Mam już wizję, co chciałbym robić w kolejnym sezonie – zaznaczył.

Robert Kubica przypomniał, że mimo wprowadzonych poprawek różnica do najbliższych rywali jest zachowana. Zdaniem polskiego kierowcy niewiele można zrobić, aby nawiązać z nimi walkę. „Musieliby jeździć na trzech kołach” – skwitował.

RadioZET.pl/TVP Sport, Eleven/MW