Zamknij

Robert Kubica pochwalił się swoją kolekcją aut. Lepsza od Lewandowskiego?

15.04.2020 14:22
Robert Kubica pochwalił się swoją kolekcją aut
fot. David Davies/Press Association/East News

Robert Kubica w trakcie wideorozmowy z Jakubem Przygońskim opowiedział o swojej kolekcji samochodów. Krakowianin ma w garażu m.in. bolid Formuły 1 z 2006 roku, Porsche GT3 RS czy Nissana GT-R. Wśród pojazdów nie brakuje busów czy lawet.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica został zaproszony przez Orlen Team do wzięcia udziału w czacie na żywo. Wcześniej były kierowca Williamsa rozmawiał z Bartoszem Zmarzlikiem i Maciejem Giemzą. W ostatniej wideorozmowie spotkał się z Jakubem Przygońskim. W pewnym momencie Przygońskiemu udało się namówić Kubicę, żeby ten zdradził, jak wygląda jego kolekcja samochodów.

Samochody Roberta Lewandowskiego 

- Kupiłem Porsche GT3 RS w 2008 roku. Mam sentyment do tego auta – zaczął kierowca rezerwowy Alfy Romeo Racing Orlen.

- Mam też bolid Formuły 1 z 2006 roku, w którym startowałem na torze w Grand Prix Włoch. Tam osiągnąłem pierwsze podium w F1. Brakuje jedynie silnika, ale to nie tak, że chciałbym nim jeździć na co dzień. Mam też parę busów, a nawet dwie lawety  – kontynuował 35-latek.

Jednak Przygoński dalej naciskał na krakowianina, który ujawnił historię pozyskania Nissana GT-R. Okazało się, że wygrał go po zakładzie z szefem zespołu.

- Opowiem o jeszcze jednej ciekawej historii. Mam Nissana GT-R, którego dostałem, nie kupiłem, w 2010 roku, jeszcze w czasach jazdy dla Renault. Trzy-cztery miesiące przed wyścigiem w Monako byliśmy na kolacji z szefem zespołu, który powiedział, że ma Nissana GT-R. Odpowiedziałem, że mi się podoba. Chciałem zrobić zakład, wtedy on się na mnie popatrzył. Ja na to, że jeśli stanę na podium w Monako, to go dostanę. I właśnie tak się stało – tłumaczył.

Trudno jest oszacować pełną wartość kolekcji Roberta Kubicy, ale trzeba przyznać, że samochody robią wrażenie.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl