Oficjalnie: Robert Kubica po tym sezonie odejdzie z Williamsa

19.09.2019 11:22
Robert Kubica odchodzi z Williamsa
fot. Federico Basile / IPA / IPA/Press Association/East News

Robert Kubica rezygnuje ze współpracy z Williamsem - poinformował dziennikarz Eleven Sports Mikołaj Sokół. Polak, który potwierdził już te doniesienia, będzie kierowcą tej stajni jedynie do końca tego sezonu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Robert Kubica rezygnuje ze współpracy z Williamsem po sezonie 2019 – oficjalne potwierdzenie spodziewane jest dzisiaj. Dokończy sezon w barwach ekipy z Grove, ale nie zamierza zostawać na kolejny rok" - napisał Sokół na Twitterze.

Co dalej z Kubicą w F1?

Czy to oznacza koniec Polaka w F1? Wolnych miejsc jest coraz mniej. W czwartek skład na sezon 2020 potwierdził Haas, w którego barwach wciąż ścigać się będą Romain Grosjean i Kevin Magnussen. Niedawno w Warszawie przebywała ważna postać ekipy Racing Point Steven Curnow, który miał rozmawiać z prezesem Orlenu [sponsor Kubicy oraz Williamsa - przyp. red.] Danielem Obajtkiem. Rezultaty tych rozmów nie są znane.

Koncern opuści Williamsa wraz z odejściem Kubicy, ale cały czas jest zaangażowany w przyszłość krakowianina. Aktualnie wydaje się, że Polak nie znajdzie miejsca w żadnym z zespołów F1. Na ten moment jedyną opcją pozostaje Alfa Romeo.

RadioZET.pl/Twitter/KS