Robert Kubica podsumował pierwszą część testów. Polak rozgoryczony sytuacją w Williamsie

Maciej Walasek
22.02.2019 10:20
Robert Kubica na testach F1 w Barcelonie
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Robert Kubica podsumował pierwszą część przedsezonowych testów Formuły 1 w Barcelonie. Polak podkreślił, że konsekwencje opóźnień Williamsa będą ciągnąć się za zespołem przez długi czas.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Robert Kubica: Opóźnienie Williamsa może mieć przykre konsekwencje

Robert Kubica zasiadł za kierownicą bolidu Formuły 1 dopiero w czwartek. Wcześniej ekipa z Grove nie była w stanie przygotować modelu FW42 na poniedziałek, kiedy zaczynały się testy F1. Wszystko przez opóźnienia, w wyniku których krakowianin stracił bardzo cenny czas. Po zakończeniu pierwszej tury przedsezonowych testów, 34-latek przejechał jedynie 48 okrążeń, gdzie większość czasu sprawdzał działanie różnych systemów. Zdaniem polskiego kierowcy, skutki błędów będą ciągnąć się za brytyjskim teamem przez długi czas.

- Czeka nas trudne zadanie, a konsekwencje będą ciągnąć się przez dłuższy czas. Wiedzieliśmy to przed sezonem, ale oczywiście to opóźnienie i problemy z nim związane nie ułatwiają zadania. Australia jest na wyciągnięcie ręki, a rzeczy do przygotowania jest sporo. Ja skończyłem pierwszy tydzień testów, ale po tym tygodniu wiem tyle, ile wiedziałem wcześniej. Czyli tyle, co nic – powiedział Kubica w rozmowie z Eleven Sports.

Zobacz także

Były kierowca BMW Sauber i Renault nie chciał rozwodzić się nad ogromnym poślizgiem Williamsa. Krakowianin zaznaczał, że jego zadaniem jest jazda i na tym chce się skoncentrować.

- Nie trzeba być geniuszem. Jeśli się buduje na ostatnią chwilę, to trzeba iść na skróty w pewnych rzeczach. Ten tydzień nic dla mnie nie wniósł, co jest trochę słabe.

Formuła 1: Kiedy kolejne testy F1?

34-latek będzie miał możliwość przejechania większej liczby okrążeń i wyczucia maszyny w przyszłym tygodniu, gdzie ma jeździć przez dwa dni. Na tę chwilę, brytyjski zespół nie podał dokładnego harmonogramu jazd.

Druga tura przedsezonowych testów Formuły 1 odbędzie się od 26 lutego do 1 marca na torze pod Barceloną.

RadioZET.pl/Eleven Sports/MW