Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Robert Kubica podsumował pierwszą część testów. Polak rozgoryczony sytuacją w Williamsie

22.02.2019 10:20
sport

Robert Kubica podsumował pierwszą część przedsezonowych testów Formuły 1 w Barcelonie. Polak podkreślił, że konsekwencje opóźnień Williamsa będą ciągnąć się za zespołem przez długi czas.

Robert Kubica na testach F1 w Barcelonie fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Robert Kubica: Opóźnienie Williamsa może mieć przykre konsekwencje

Robert Kubica zasiadł za kierownicą bolidu Formuły 1 dopiero w czwartek. Wcześniej ekipa z Grove nie była w stanie przygotować modelu FW42 na poniedziałek, kiedy zaczynały się testy F1. Wszystko przez opóźnienia, w wyniku których krakowianin stracił bardzo cenny czas. Po zakończeniu pierwszej tury przedsezonowych testów, 34-latek przejechał jedynie 48 okrążeń, gdzie większość czasu sprawdzał działanie różnych systemów. Zdaniem polskiego kierowcy, skutki błędów będą ciągnąć się za brytyjskim teamem przez długi czas.

- Czeka nas trudne zadanie, a konsekwencje będą ciągnąć się przez dłuższy czas. Wiedzieliśmy to przed sezonem, ale oczywiście to opóźnienie i problemy z nim związane nie ułatwiają zadania. Australia jest na wyciągnięcie ręki, a rzeczy do przygotowania jest sporo. Ja skończyłem pierwszy tydzień testów, ale po tym tygodniu wiem tyle, ile wiedziałem wcześniej. Czyli tyle, co nic – powiedział Kubica w rozmowie z Eleven Sports.

Były kierowca BMW Sauber i Renault nie chciał rozwodzić się nad ogromnym poślizgiem Williamsa. Krakowianin zaznaczał, że jego zadaniem jest jazda i na tym chce się skoncentrować.

- Nie trzeba być geniuszem. Jeśli się buduje na ostatnią chwilę, to trzeba iść na skróty w pewnych rzeczach. Ten tydzień nic dla mnie nie wniósł, co jest trochę słabe.

Formuła 1: Kiedy kolejne testy F1?

34-latek będzie miał możliwość przejechania większej liczby okrążeń i wyczucia maszyny w przyszłym tygodniu, gdzie ma jeździć przez dwa dni. Na tę chwilę, brytyjski zespół nie podał dokładnego harmonogramu jazd.

Druga tura przedsezonowych testów Formuły 1 odbędzie się od 26 lutego do 1 marca na torze pod Barceloną.

RadioZET.pl/Eleven Sports/MW

Oceń