Robert Kubica ocenił swoją formę: Jestem lepszy niż pokazują to wyniki

Maciej Walasek
02.05.2019 20:28
Robert Kubica
fot. XPB/Press Association/East News

Robert Kubica, który powrócił do Formuły 1 ma fatalne rozpoczęcie sezonu. Mimo to kierowca Williamsa przekonuje, że osiągane wyniki nie odzwierciedlają jego prawdziwej formy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica razem z Georgem Russellem nie mają jak pokazać pełni swoich możliwości za kierownicą bolidu Formuły 1. Wszystko przez samochód Williamsa, który jest najgorszą maszyną w stawce. W związku z tym polsko-brytyjski duet nie ma szans na osiąganie optymalnych wyników i co ważniejsze zdobywanie jakichkolwiek punktów. Mimo słabych rezultatów, krakowianin jest zadowolony z pracy, jaką wykonuje.

Zobacz także

- Nie jest łatwo dostrzec postęp. Jest wiele pozytywnych rzeczy, ale są one przyćmione przez rezultaty. Moje tempo i styl jazdy są lepsze niż pokazują wyniki – tłumaczył 34-latek w wywiadzie dla motorsport-total.

Robert Kubica: Polak wierzy w Williamsa

Jak ocenił Kubica, Williams ma wiele do nadrobienia  i wierzy, że zespół z Grove odrobi przynajmniej część strat, które pozwolą na dogonienie najbliższych rywali.

– Niestety, ale w takiej znaleźliśmy się w sytuacji. Byłoby wspaniale, gdybyśmy nie mieli tych wszystkich problemów, przez które jazda staje się dużo trudniejsza. Musimy je rozwiązać, ale na razie nie potrafimy tego zrobić. Trzeba zrozumieć tę sytuację i to, co się dzieje. Np. – co było trochę zaskakujące – byłem zadowolony z bolidu podczas Grand Prix Chin – mówił polski kierowca.

Williams wciąż nie zdobył punktów i w klasyfikacji generalnej konstruktorów zajmuje ostatnie, 10. miejsce.

RadioZET.pl/motorsport-total.com/MW