Robert Kubica szczerze o swojej przyszłości w F1. Jasny sygnał dla zespołów

01.11.2019 12:22
Robert Kubica o przyszłości w F1
fot. XPB/Press Association/East News

Robert Kubica wypowiedział się na temat swojej przyszłości w Formule 1. Kierowca Williamsa przyznał, że gdyby dostał szansę startów w sezonie 2021, to długo by się nie zastanawiał.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica pod koniec września ogłosił zakończenie współpracy z Williamsem po tym sezonie. Mimo że polski kierowca i Orlen robią wszystko, żeby znaleźć najlepszą możliwą opcję na przyszły rok, przyszłość 34-latka nadal stoi pod znakiem zapytania. Przede wszystkim krakowianin nie może liczyć na zostanie podstawowym zawodnikiem któregoś z teamów, dlatego jedyną możliwością zostaje posada kierowcy rezerwowego. Do tego Kubica chciałby regularnie ścigać się w przyszłym roku. Aczkolwiek wciąż jest nadzieja, że wróci na tory F1 już w 2021 roku.

Claire Williams skrytykowała zachowanie Roberta Kubicy

- Trudno powiedzieć "nie", jeśli ma się możliwość ścigania w F1. Oczywiście zobaczymy, jakie będą możliwości. Życie dało mi surową lekcję, nauczyłem się, że zbyt dalekie wybieganie w przyszłość nie ma sensu – powiedział kierowca Williamsa w rozmowie z „GP Today”.

- Nie wiemy, co się wydarzy, więc trzeba skupić się na najbliższych wydarzeniach. Chciałbym stabilizacji. Jeśli zdecyduję się na rywalizację w innej serii i kategorii, na pewno będę potrzebował czasu, by się zaadaptować i wskoczyć na najwyższy poziom. Gdybym w przyszłości dostał szansę powrotu do F1, odpowiedź byłaby prosta – kontynuował.

Rewolucyjne zmiany w F1: Poznaliśmy nowy wygląd bolidów [ZDJĘCIA]

W najbliższym czasie Kubica chce skupić się na kolejnym weekendzie wyścigowym – GP USA. Dla 34-latka będzie to zupełnie nowy tor, na którym zawodnicy dodatkowo przetestują nowe opony Pirelii na 2020 rok.

RadioZET.pl/gptoday.net