Robert Kubica nie zostanie w F1 w przyszłym sezonie? Niepewna sytuacja polskiego kierowcy

Maciej Walasek
26.04.2019 13:36
Robert Kubica
fot. PAP/EPA

Robert Kubica nie jest pewny, że zostanie w Formule 1 na przyszły rok. Kierowca Williamsa uplasował się na ostatnim miejscu w rankingu zawodników portalu ESPN.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica nie tak wyobrażał sobie powrót do Formuły 1. Krakowianin razem ze swoim zespołowym kolegą, Georgem Russellem okupuje ogon stawki. Wszystko przez fatalnie skonstruowany bolid, opóźnienia w fabryce i chaos w strukturze zarządzającej Williamsa. Przez to polski zawodnik nie może nawiązać żadnej walki z rywalami oraz w pełni pokazać swoich umiejętności. Serwis ESPN przygotował ranking kierowców po trzech wyścigach F1 w sezonie 2019. Dziennikarze portalu umieścili 34-latka na ostatnim, 20. miejscu.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica zostanie w Formule 1 w sezonie 2020?

Liczba głosów:

- Czuję się naprawdę źle z tym, że znowu umieściłem Kubicę na samym dole. Ale smutna prawda jest taka, że to jego miejsce na razie. W każdym wyścigu Russell spisuje się lepiej. Coraz bardziej prawdopodobne jest to, że Kubica nie zostanie w F1 na sezon 2020. Szkoda, biorąc pod uwagę jego historię powrotu. Jednak świat F1 jest bezwzględny – powiedział Jake Michaels, ekspert.

Zobacz także

Z kolei George Russell, który jest w lepszej sytuacji od Kubicy, ponieważ jego samochód zachowuje się o wiele lepiej znalazł się na 11. pozycji. Michaels tłumaczył, że Brytyjczyk był lepszy od krakowianina w trzech pierwszych rundach mistrzostw świata Formuły 1.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW