Zamknij

Robert Kubica nie zachwycił w treningu GP Francji. Kiepski występ Polaka

Maciej Walasek
22.07.2022 15:39

Robert Kubica uzyskał 19. czas w piątkowym treningu GP Francji. Kierowca Alfy Romeo Racing Orlen zastąpił w pierwszej sesji Valtteriego Bottasa, testując poprawki aerodynamiczne wprowadzone przez zespół.

Robert Kubica
fot. Hasan Bratic/SIPA/SIPA/East News

Robert Kubica po wzięciu udziału w treningu GP Hiszpanii, znów otrzymał szansę poprowadzenia bolidu F1. Zawodnik rezerwowy Alfy Romeo Racing Orlen pokazał się kibicom na torze Paul Ricard podczas GP Francji. Głównym zadaniem 37-latka było sprawdzenie zmian aerodynamicznych.

Niestety, od samego początku były kierowca m.in. Renault miał problemy z osiąganiem rezultatów, które pozwoliłyby mu utrzymać się w czołówce. Jednak Polak bardziej skupiał się na poprawkach, niż na biciu własnych rekordów okrążeń.

Robert Kubica przedostatni w treningu GP Francji

Ostatecznie Robert Kubica zajął 19. miejsce z czasem 1:36.332. Najszybszy w pierwszym treningu GP Francji był Charles Leclerc. Do kierowcy Ferrari Kubica stracił niecałe 2,5 sekundy. W pierwszej trójce znalazł się też Max Verstappen (0,091 sekundy straty) i trzeci Carlos Sainz (0,338 sekundy straty).

Być może to nie ostatni raz, kiedy Kubica zasiadł za kierownicą bolidu Formuły 1. Prawdopodobnie krakowianin weźmie udział także w pierwszym treningu GP Węgier.

loader

RadioZET.pl