Zamknij

Skomplikowana sytuacja Roberta Kubicy. Szef Audi zdementował plotki

17.09.2019 15:00
Robert Kubica
fot. XPB/Press Association/East News

Robert Kubica nie jest brany pod uwagę jako kandydat na kierowcę zespołu Audi w DTM. Tym samym szef ekipy zdementował pogłoski łączące 34-latka z tą kategorią.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica powrócił do Formuły 1 po ośmioletniej przerwie. Reprezentując barwy Williamsa wyniki krakowianina są lekko mówiąc niezadowalające przez kiepski samochód zbudowany przez zespół z Grove. Słabe rezultaty powodują, że sytuacja polskiego zawodnika w F1 na przyszły rok nie jest pewna.

Wcześniej wiele osób łączyło Kubicę z amerykańską stajnią Haas, ale Guenther Steiner, szef teamu zaprzeczył tym doniesieniom. Na początku tygodnia pojawiła się jeszcze inna informacja. Niemiecki magazyn Autosport podał, że menedżerski sztab 34-latka negocjuje z Dieterem Gassem, dyrektorem Audi w DTM.

GP Singapuru: Robert Kubica wraca na piekielny tor [ZAPOWIEDŹ]

- Nie rozmawiamy z Robertem Kubicą w sprawie kokpitu fabrycznego – podkreślił Gass w rozmowie z portalem motorsport-magazin.

To tylko komplikuje sytuację polskiego kierowcy, który cały czas walczy o pozostanie w F1 na kolejny rok. Po 14 wyścigach Grand Prix, Kubica zajmuje 19. Miejsce w klasyfikacji generalnej z jednym punktem na koncie. Wyprzedza tylko zespołowego kolegę, George’a Russella.

RadioZET.pl/motosport-magazin.com