Robert Kubica nie dokończy sezonu w F1? Dosadne słowa polskiego kierowcy

Krzysztof Sobczak
10.07.2019 14:33
Robert Kubica ucina medialne spekulacje
fot. James Moy/Press Association/East News

Robert Kubica odpowiedział na medialne plotki dotyczące jego najbliższej przyszłości w Formule 1. Polski kierowca Williamsa kategorycznie zaprzeczył sensacyjnym doniesieniom m.in. z Francji, jakoby miał nie dokończyć tego sezonu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

- Nie wiem, dlaczego miałbym skracać swój czas w F1 - powiedział Kubica w rozmowie z racefans.net. To jego riposta na spekulacje francuskich mediów, które chciałyby zobaczyć za kierownicą bolidu Williamsa swojego reprezentanta, Estebana Ocona. Do zmiany miałoby dojść - według tych plotek - przed GP Belgii (1 września).

Wcześniej na rewelacje mediów musiał reagować Orlen, sponsor brytyjskiej stajni i polskiego kierowcy. "Spekulacje dotyczące ograniczenia wsparcia PKN Orlen dla Williams Racing są nieprawdziwe. Umowa z zespołem zawarta jest na cały sezon i ma ścisły związek z udziałem Roberta Kubicy w wyścigach F1" - napisała wówczas rzeczniczka koncernu Joanna Zakrzewska.

Problemy Roberta Kubicy w Williamsie

W rozmowie z racefans.net Kubica jeszcze raz poruszył kwestie problemów, z jakimi musi się zmagać podczas wyścigów. - Ślizgam się, gdy tylko nakładam obciążenie na opony. Nie mam przyczepności. Nawet jeśli staram się utrzymywać tempo reszty stawki, to wytrzymuję w tym góra przez dwa czy trzy okrążenia, bo potem ogumienie się przegrzewa i znowu się ślizgam. Miałem kłopoty nawet przy wyjściu z siódmego zakrętu [w GP Austrii - przyp. red.], który pokonuje się na piątym lub szóstym biegu. Możecie sobie tylko wyobrazić, jak ciężko jest wtedy rywalizować. Próbuję uniknąć poślizgów, jednak to wiąże się z bardzo wolnym tempem - tłumaczył polski jedynak w królowej motorsportu.

W najbliższą niedzielę, tj. 14 lipca, Robert Kubica wystartuje w domowym wyścigu dla ekipy Williamsa, GP Wielkiej Brytanii.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/racefans.net/KS