Media: Robert Kubica opuści Williamsa w środku sezonu

Maciej Walasek
11.05.2019 13:52
Robert Kubica
fot. ROKiT Williams Racing/Facebook

Robert Kubica może opuścić Williamsa. Jak podają kanadyjskie media, 34-latek może zostać zastąpiony przez Nicholasa Lafitiego już na Grand Prix Kanady.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Zagłosuj

Czy Robert Kubica opuści Williamsa w środku sezonu?

Liczba głosów:

Robert Kubica niepewny swojej sytuacji w Williamsie? Kanadyjska gazeta „Le Journal de Montreal” podaje, zespół z Grove zastanawia się nad zmianą w składzie ekipy. O ile George Russell jako junior Mercedesa może spać spokojnie, tak losy krakowianina stoją pod znakiem zapytania. Serwis uważa, że wkrótce ich rodak, Nicholas Latifi zastąpi polskiego kierowcę w bolidzie Formuły 1 na stałe. 34-latek ma mieć klauzulę w umowie, która mówi, że w razie czego, można go zastąpić w środku roku.

Zobacz także

O ile można wierzyć niektórym brytyjskim czy niemieckim dziennikarzom, którzy cieszą się dużym uznaniem w padoku F1, tak wiadomość z kanadyjskiego źródła budzi więcej śmiechu niż powagi. Skąd bowiem takie media mają informacje na temat kontraktu zawodnika, który zazwyczaj jest ściśle tajny i umowy nie wychodzą ot tak sobie na światło dzienne?

Robert Kubica: Zastąpienie Polaka wcale nie jest takie proste

Warto zaznaczyć, że Latifi nie posiada superlicencji uprawniającej do ścigania się w królowej motorsportu. Jednak Kanadyjczyk startujący obecnie w Formule 2 dobrze sobie radzi i po czterech rundach prowadzi w klasyfikacji generalnej. Jeżeli dalej będzie utrzymywał się w ścisłej czołówce, FIA zacznie bardziej przyglądać się młodemu zawodnikowi i wówczas może przyznać mu ten dokument wcześniej. Jedną z takich okazji będą testy po GP Hiszpanii, podczas których Latifi spędzi za kierownicą samochodu Formuły 1 całe dwa dni.

Niemniej jednak „rewelacje” kanadyjskich mediów należy brać z przymrużeniem oka. Zarówno Kubica, jak i Williams przed początkiem sezonu doskonale zdawali sobie sprawę z tego, w jakiej są sytuacji. Wobec tego takie wiadomości mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.

RadioZET.pl/journaldemontreal.com/MW