Wypadek Roberta Kubicy. Wypadł z toru i rozbił bolid [WIDEO]

13.10.2019 08:12
Kubica wypadek GP Japonii
fot. Twitter

Robert Kubica miał wypadek podczas kwalifikacji do Grand Prix Japonii. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Zobacz WIDEO.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kubica stracił panowanie nad bolidem, gdy wyjeżdżał na prostą startową. Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki.

Wypadek Kubicy na torze w Japonii - WIDEO:

- Sami sobie szukamy guza, tak to wygląda. Powinno się ułatwiać zadanie kierowcy, a nie utrudniać - powiedział Robert Kubica w wywiadzie dla stacji telewizyjnej Eleven Sports.

- To była niefortunna sytuacja, ale cała saga o tym, co się wydarzyło, zaczęła się jeszcze przed kwalifikacjami. Złożyło się na to kilka czynników, ale nie chciałbym o tym mówić. Myślę, że wiatr mi trochę także w tym pomógł, ale nie tylko. Przed kwalifikacjami wydarzyły się pewne rzeczy, które nie powinny mieć miejsca - podkreślił kierowca.

Grand Prix Japonii: Kubica ostatecznie pojechał w wyścigu

Bolid nie nadawał się do dalszej jazdy i Kubica nie mógł kontynuować kwalifikacji. Ostatecznie wycofał się ze startu i został sklasyfikowany na ostatnim miejscu.

Na szczęście nic poważnego mu się nie stało, a mechanikom Williamsa udało się naprawić bolid na czas, co pozwoliło Polakowi wziąć udział w wyścigu, który rozpoczął się o godz. 7.10 czasu polskiego.

Robert Kubica ostatecznie (Williams) zajął ostatnie miejsce w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Japonii. Zwyciężył Fin Valtteri Bottas z Mercedesa.

RadioZET.pl/AN/PAP