Zamknij

Robert Kubica ma konkurenta. Alfa Romeo z nowym kierowcą rezerwowym

27.04.2021 19:31
Callum Ilott
fot. pixathlon/HZ/REPORTER/East News

Callum Ilott, obecny wicemistrz świata Formuły 2, został nowym kierowcą rezerwowym Alfa Romeo Racing Orlen - poinformował zespół F1. Brytyjczyk będzie przejmował obowiązki Kubicy, gdy Polak nie będzie mógł ich wykonywać ze względu na inne swoje zobowiązania, m.in. starty w cyklu European Le Mans Series.

  • Callum Ilott został nowym kierowcą rezerwowym Alfa Romeo Racing
  • Brytyjczyk to obecny wicemistrz świata Formuły 2
  • Ilott będzie zastępował Roberta Kubicę w jego dotychczasowej roli w momentach, w których Polak nie będzie mógł jej wykonywać ze względu na inne zobowiązania

Robert Kubica nie jest już jedynym kierowcą rezerwowym startującego w mistrzostwach świata Formuły 1 teamu Alfa Romeo Racing Orlen. We wtorek ogłoszono, że tę rolę będzie pełnił również Callum Ilott. Brytyjczyk weźmie udział w piątkowym treningu przed GP Portugalii.

"Alfa Romeo Racing Orlen powita w swoich szeregach jedną ze wschodzących gwiazd sportów motorowych - Callum Ilott dołącza do zespołu jako drugi rezerwowy kierowca na sezon 2021" - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej teamu.

Robert Kubica ma konkurenta. Callum Ilott nowym kierowcą Alfa Romeo

22-letni Brytyjczyk zakończył poprzedni sezon Formuły 2 na drugim miejscu, ustępując jedynie Niemcowi Mickowi Schumacherowi, który został kierowcą wyścigowym zespołu Haas w F1.

Ilottowi, który był także kierowcą testowym Ferrari, team Alfa Romeo nie jest zupełnie obcy. W bolidzie tego zespołu brał już udział w testach w 2019 i 2020 roku.

"W akademii kierowców Ferrari wypracował sobie reputację szybkiego, konsekwentnego i ciężko pracującego. Takie podejście i umiejętności zrobiły wrażenie na personelu Alfa Romeo w trakcie dotychczasowej współpracy" - dodano w komunikacie.

Alfa Romeo będzie przekazywać Ilottowi obowiązki Kubicy, gdy Polak nie będzie mógł ich wykonywać z powodu innych zobowiązań. Krakowianin uczestniczy w tym sezonie w cyklu European Le Mans Series.

RadioZET.pl/PAP