Zamknij

Robert Kubica po sezonie otwarcie krytykuje Williamsa

16.12.2019 19:05
Robert Kubica krytykuje Williamsa
fot. ROKiT Williams Racing/Facebook

Robert Kubica po GP Abu Zabi pożegnał się z Williamsem. W ostatnim wywiadzie udzielonym dla gptoday.net, polski kierowca przyznał, że nie podobało mu się to, co działo się wewnątrz ekipy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica zakończył współpracę z Williamsem wraz z końcem sezonu Formuły 1. 35-latek nie zamierzał przedłużać kontraktu z legendarnym zespołem, który nie potrafił stworzyć samochodu, który pozwoliłby mu nawiązać bezpośrednią walkę z kimkolwiek w stawce. Problemy pojawiły się już w 2018 roku, kiedy krakowianin pełnił funkcję kierowcy rozwojowego. Wówczas Williams zdobył tylko siedem punktów w przeciągu całego sezonu. Jednak w następnej kampanii sytuacja jeszcze bardziej się pogorszyła, o czym świadczy tylko jeden punkt uzyskany w 21 wyścigach.

Kubica na tę chwilę nie ogłosił swoich planów na kolejny sezon, ale najprawdopodobniej spróbuje swoich sił w serii DTM. Polak pokazał się z bardzo dobrej strony na testach za kierownicą BMW, z którym być może zwiąże się na kolejny rok. W międzyczasie w rozmowie z portalem gptoday.net, Kubica odniósł się do występów w Williamsie.

- Myślę, że w ostatnich 24 miesiącach zespół nie zrobił wystarczająco dużo. Gdy spojrzysz na pierwsze pięć okrążeń w Abu Zabi, pokazują one, że zespół ma spore rezerwy do wykorzystania. Mówię to, bo widziałem to od środka, byłem częścią tego zespołu. Myślę, że z mojej perspektywy to największe rozczarowanie. Powinniśmy reagować znacznie szybciej na problemy, a nie myśleć, że ich nie ma –  skomentował polski kierowca.

Dodatkowo 35-latek zaznaczył, że przez braku punktu odniesienia, niemożliwe było ocenić jego możliwości do tych sprzed 2011 roku, ponieważ samochód nie pozwalał mu na podjęcie jakiejkolwiek walki o pozycje.

- Co innego jeździć w czołówce, lub środku stawki, widząc tych najszybszych, a co innego na samym tyle. Wyniki były rozczarowujące, ale chyba jeszcze bardziej to, że nie nawiązywaliśmy rywalizacji – skwitował.

Robert Kubica wciąż walczy o pozostanie w Formule 1. Najprawdopodobniej krakowianin zostanie kierowcą rezerwowym jednej z ekip, dzięki czemu będzie mógł łączyć obowiązki z regularnym ściganiem się w innej serii. W grze pozostaje zespół Haasa i Racing Point.

RadioZET.pl/gptoday.net