Zamknij

Robert Kubica potwierdził zakończenie współpracy z Williamsem

Maciej Walasek
19.09.2019 14:46
Robert Kubica
fot. PAP/EPA

Robert Kubica potwierdził zakończenie współpracy z Williamsem po tym sezonie. - To moja decyzja, która otwiera różne scenariusze na przyszłość - powiedział polski kierowca podczas czwartkowej konferencji prasowej przed GP Singapuru.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica potwierdził wiadomość, która dziś przed południem obiegła media. Na konferencji prasowej, 34-latek zapewnił, że decyzja o odejściu należała do niego. Teraz przed krakowianinem stoi trudne zadanie znalezienia odpowiedniej drogi w motorsporcie.

- Po pierwsze patrzymy na przyszły rok i inne możliwości, lecz aby się ziściły, musiałem podjąć decyzję, że nie będę kontynuował współpracy z Williamsem po tym sezonie. To otwiera różne scenariusze na przyszłość, co muszę przemyśleć - zaznaczył Kubica.

Celem numer jeden pozostaje Formuła 1. Niemniej jednak szanse na pozostanie w stawce kierowców są niewielkie. Wiele mówi się, że 34-latek zostanie zawodnikiem rezerwowym ekipy Racing Point.

- Zawsze mówiłem, że poświęciłem dużo energii i czasu, aby tu wrócić i skoro się udało, chciałbym zostać. Taki był cel, ale nie chcę zostawać za wszelką cenę. Przede wszystkim muszę robić coś, co da mi radość ze ścigania. Wiem, że to oznacza też pewne konsekwencje dla Orlenu. Ale to inny temat. Co do ewentualnej jazdy w symulatorze - zdziwię się jeśli będę wykonywał tylko taką pracę i nie połączę tego ze ściganiem.

- To był trudny sezon, a starty w F1 po takie przerwie nie są łatwe. Chciałbym podziękować ekipie za tę szansę i zobaczymy, co przyniesie przyszłość - dodał polski kierowca.

RadioZET.pl/Twitter