Fenomenalna walka Roberta Kubicy. Polak wyprzedził Russella [WIDEO]

Maciej Walasek
28.10.2019 10:46
Robert Kubica wyprzedził Russella
fot. kadr z wideo

Robert Kubica popisał się kapitalnym manewrem wyprzedzania podczas GP Meksyku. Polak we wspaniałym stylu pokonał George’a Russella w bratobójczym pojedynku Williamsa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica od początku weekendu GP Meksyku musiał walczyć ze swoim samochodem, który był bardzo niestabilny. Świadczy o tym wynik kwalifikacji, gdzie krakowianin stracił do George’a Russella aż 1,2 sekundy. Na szczęście w niedzielę w trakcie wyścigu bolid Polaka prowadził się o niebo lepiej.

Już na samym początku 34-latek awansował o dwie pozycje na starcie, a w pewnym momencie jechał nawet na 14. pozycji. Aczkolwiek jednym z najgłośniejszych wydarzeń rywalizacji z udziałem polskiego kierowcy był jego atak na zespołowego kolegę.

Na 23. okrążeniu Kubica zjechał do alei serwisowej na zmianę opon. Jednak tym razem jego mechanicy nie spisali się najlepiej, dlatego wyjechał za Russellem. Mimo to Polak trzymał się tuż za 21-latkiem i w sekcji stadionowej wykazał się fantastycznym manewrem wyprzedzania.

Zdaniem ekspertów i wielu kibiców był to bardzo dobry i skuteczny atak Polaka. Aczkolwiek sam George Russell uznał go za „agresywny”.

RadioZET.pl/Twitter