Zamknij

Williams wymienił części w bolidzie Kubicy. Efekt był widoczny gołym okiem

Maciej Walasek
15.04.2019 20:07

Williams wymienił kilka części w samochodzie Roberta Kubicy – ujawnia Mark Hughes. Dziennikarz zwrócił uwagi na wyniki Polaka, jakie odnosił po zmianie elementów.

Robert Kubica
fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku     

W GP Chin cudu nie było a kierowcy Williamsa znów byli najwolniejszymi zawodnikami na torze. Po wyścigu w Szanghaju sprawie zespołu z Grove bliżej przyjrzał się Mark Hughes, jeden z najpoważniejszych i bardzo szanowanych dziennikarzy Formuły 1. Brytyjczyk poświęcił wiele artykułów na temat Roberta Kubicy. Po zmaganiach w Szanghaju podsumował weekend stajni sir Franka Williamsa.

Hughes poinformował, że Williams tuż przed piątkowymi treningami zamontował w bolidzie Kubicy przednie skrzydło i podłogę z samochodu George’a Russella. Kiedy krakowianin odniósł lepsze czasy od swojego kolegi z teamu, to tylko potwierdziło kłopoty ekipy.

Zobacz także

- Szukając przyczyn anomalii między dwoma samochodami o identycznych ustawieniach, Williams w piątkowym treningu zamienił kierowców częściami. Kubica dostał przednie skrzydło i podłogę z bolidu Russella i był od niego szybszy. Potwierdziło to istnienie problemu, jednak nie jego źródło – tłumaczył dziennikarz.

W kwalifikacjach Russell był znów szybszy od 34-latka. Było to spowodowane tym, że brytyjski kierowca znowu jeździł ze swoimi elementami. Pod koniec pierwszej części eliminacji, Polak jadący gorszym samochodem uzyskał słabszy czas o jedyne 0,03 sekundy.

Formuła 1 2019. Terminarz wyścigów. Kalendarz Grand Prix F1: Kiedy startuje Robert Kubica?

W trakcie weekendu GP Chin, Hughes zwrócił uwagę na to, że rozbieżność maszyn stajni z Grove wynosi osiem procent w balanie aerodynamicznym pomiędzy przodem a tyłem auto, co powodowało olbrzymią nadsterowność w bolidzie Roberta Kubicy.

Po świętach Wielkiej Nocy kibiców czeka czwarty wyścig w sezonie – Grand Prix Azerbejdżanu. Kierowcy będą rywalizować na torze w Baku w dniach 26-28 kwietnia.

RadioZET.pl/motorsportmagazine.com/MW