Robert Kubica w szczerym wywiadzie: Williams ma szanse na punkty

Maciej Walasek
20.04.2019 11:50
Robert Kubica
fot. ROKiT Williams Racing/Facebook

Robert Kubica w najnowszym wywiadzie dla portalu Motorsport-total opowiedział o swoim powrocie do Formuły 1. Dodatkowo polski kierowca przyznał, że zdobycie punktów w tym roku dla Williamsa jest całkiem realne.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Robert Kubica po ośmioletniej przerwie powrócił do Formuły 1. Jednak Williams drugi rok z rzędu przygotował fatalny samochód, w którym 34-latek, jak i George Russell nie mogą nawiązać żadnej walki z rywalami na torze. Niestety, ale wszyscy kibice nie mają do tej pory wielu powodów do świętowania dobrych rezultatów, bo na razie po prostu takich nie ma.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica zdobędzie punkty w tym sezonie Formuły 1?

Liczba głosów:

- Każdy oczekuje, że kierowca będzie wygrywał lub zdobywał punkty dla swojego kraju - tak jest wszędzie. Dla Włoch jest koszmarem, jeżeli Ferrari nie wygra wyścigu lub nie zajmie drugiego miejsca. Nam byłoby znacznie łatwiej, jeżeli samochód byłby dobry, jednak wszyscy płyniemy tą samą łodzią – podkreślił były kierowca BMW Sauber i Renault.

Formuła 1 2019. Terminarz wyścigów. Kalendarz Grand Prix F1: Kiedy startuje Robert Kubica?

Po trzech wyścigach Williams zajmuje ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów F1 i pozostaje jedynym teamem, który nie zdobył ani jednego punktu. Zdaniem Polaka stajnia z Grove będzie miała realne szanse na punktowane miejsca.

Zobacz także

- Oczywiście są rzeczy, które nie pomagają. Z drugiej strony, nie było mnie tutaj osiem lat, więc mógłbym radzić sobie lepiej. Myślę jednak, że kilka rzeczy zrobiłem dobrze. Jeżeli spiszemy się perfekcyjnie i będziemy mieli szczęście, wtedy mogą pojawić się punkty. Nie ma rzeczy niemożliwych w Formule 1, ale nie ma tu też magicznych sztuczek – tłumaczył.

Już za tydzień najlepsi kierowcy świata rozpoczną rywalizację w czwartej rundzie sezonu 2019 – Grand Prix Azerbejdżanu. Pierwsze treningi na torze w Baku odbędą się w piątek 26 kwietnia.

RadioZET.pl/motorsport-total.com/MW