GP Hiszpanii: Robert Kubica dokonał decyzji. Odmienna strategia Polaka od Russella

Maciej Walasek
01.05.2019 09:29
Robert Kubica
fot. ROKiT Williams Racing/Facebook

Robert Kubica wybrał opony na najbliższy wyścig Formuły 1 – Grand Prix Hiszpanii. 34-letni kierowca przystąpi do piątej rundy mistrzostw świata F1 z zupełnie inną strategią niż jego zespołowym partner, George Russell.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica razem z resztą kierowców Formuły 1 udaje się do Europy na pierwsze Grand Prix Na Starym Kontynencie. Przed hiszpańską rundą tradycyjnie zawodnicy F1 musieli dokonać wyboru opon. Jeżeli chodzi o Williamsa, to jego kierowcy w tym sezonie jeszcze nigdy nie mieli identycznej liczby mieszanek na dany wyścig. To tylko wskazuje na to, że team z Grove wciąż traktuje swoje jazdy jak testy. Niemniej jednak każdy wybór ogumienia ma także związek z preferencjami danego zawodnika. Warto zaznaczyć, że tegoroczny model Williamsa ma ogromne problemy z oponami, które niezwykle trudno jest rozgrzać i utrzymać ich odpowiednią temperaturę.

Zobacz także

Na Grand Prix Hiszpanii, które zainauguruje europejską część sezonu 2019 Formuły 1, kierowcy będą mieć do dyspozycji mieszanki C1-C3. Wobec tego ogumienie z oznaczeniem C1 to najtwardsza mieszanka ogumienia, a C3 najbardziej miękka.

Klasyfikacja generalna kierowców F1. Sprawdź aktualne wyniki

GP Hiszpanii: Jakie opony wybrał Robert Kubica?

W związku z tym Robert Kubica przystąpi do weekendu w Hiszpanii z dwoma kompletami opon twardych, czterema pośrednich i siedmioma miękkich. Tymczasem George Russell będzie dysponował jedną mieszanką twardego ogumienia i pięcioma pośrednimi. W przypadku opon miękkich, Brytyjczyk będzie miał ich tyle samo, co Kubica.

Pełny dobór opon kierowców na Grand Prix Hiszpanii 2019:

59299182_2651324898272718_639183153319116800_n
fot. Pirelli Motorsport/Facebook

Grand Prix Hiszpanii odbędzie się w dniach 10-12 maja.

RadioZET.pl/MW