Orlen walczy o pozostanie Kubicy w F1. Tajemnicza wizyta przedstawiciela zespołu w Warszawie

18.09.2019 17:17
Robert Kubica i Daniel Obajtek
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Robert Kubica walczy o pozostanie w Formule 1. Mimo że szanse Polaka maleją, Orlen pozostaje zdeterminowany i wspomaga 34-latka, jak tylko się da. W ostatnim czasie w Warszawie pojawiła się ważna osobowość Racing Point - Stephen Curnow, jeden z dyrektorów ekipy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica wielokrotnie podkreślał, że jego głównym celem jest pozostanie w Formule 1. Jednak czasu jest coraz mniej, a ostatnie wydarzenia również nie układają się po myśli polskiego kierowcy. Przez dłuższy czas jedną z opcji było przejście do Haasa, ale wydaje się, że amerykańska ekipa postanowi na innego zawodnika.

Również pozostanie w Williamsie jest mało prawdopodobne, ponieważ Nicholas Latifi jest jednym z poważnych konkurentów. Młody Kanadyjczyk odnosi sukcesy w Formule 2 i w dodatku stoją za nim pieniądze ojca.

GP Singapuru: Robert Kubica wraca na piekielny tor [ZAPOWIEDŹ]

Powrotroberta.pl poinformował, że w Warszawie pojawił się Stephen Curnow, jeden z dyrektorów Racing Point, który zajmuje się pozyskiwaniem sponsorów. Ważna postać w zespole F1 odwiedziła siedzibę Orlenu, gdzie miał rozmawiać na temat Kubicy.

PKN Orlen jest mocno zaangażowany, aby znaleźć jak najlepszą możliwość dla Roberta Kubicy w sezonie 2020. Aczkolwiek w Racing Point podstawowymi kierowcami są już Lance Stroll i Sergio Perez. Ten drugi ostatnio przedłużył umowę o kolejne trzy lata. Z kolei Lance, to syn właściciela stajni, Lawrence’a. Niemniej jednak kanadyjski miliarder miał przekonać się o umiejętnościach Polaka, kiedy w 2018 roku pełnił funkcję zawodnika rezerwowego w Williamsie.

RadioZET.pl/powrotroberta.pl